Koszulka – translator! Idealna w podróży!

Podróżujesz? Znasz kilka języków? Nie wszędzie można porozumieć się w jęz.angielskim….Weź ze sobą koszulkę translatora!Te koszulki pozwalają porozumieć się w każdym miejscu na świecie. Nawet jeśli nie znasz języka!

Weź to na klatę

IconSpeak to koszulki z nadrukowanymi symbolami. Zamieszczone na nich znaki są z założenia uniwersalne, czytelne dla ludzi na całym świecie.

W pełnej wersji na klatkę piersiową trafia zestaw 40 najpotrzebniejszych obrazków, które pozwolą porozumieć się w podróży. W jakiej sytuacji? Na przykład, gdy nie władamy językiem miejscowych lub akurat zapomnieliśmy jak się mówi… „Zepsuł mi się gaźnik”. 😉

Typowe, jak: Szukam noclegu, Jestem głodny, Gdzie jest szpital – znajdziesz na koszulce!

 travel-shirt-iconspeak-world-15

Potrzeba matką wynalazku

Pomysł ma 3 ojców. Są nimi Szwajcarzy – George, Steven i Florian – którzy po kilku drinkach i (nie)przygodzie z zepsutym motocyklem pośrodku Wietnamu, postanowili pokonać barierę językową.

Próbowaliśmy różnych metod. Jedynym sposobem na porozumienie się było rysowanie na skrawkach papieru, czasem na mapie – opowiadają.

Pomyśleli, że wspaniale byłoby dysponować przygotowanym zestawem najpotrzebniejszych symboli.

Wyciągnęliśmy  notatnik i zaczęliśmy zapisywać naszym zdaniem najbardziej przydatne w czasie drogi znaki – tłumaczą.

Taki zestaw powinien spełniać jeszcze kilka warunków. Przede wszystkim powinien być na tyle wygodny w użytkowaniu, by mieć go zawsze przy sobie. Najlepiej jeszcze, by niełatwo było go zgubić. Stąd pomysł na koszulki.

Jak pomyśleli, tak zrobili. Koszulki można dziś nabyć w sklepie internetowym conspeak.world  Koszt 33 dolary.

 Genialne zapożyczenie?

Idea nawiązuje do narzędzi komunikacji alternatywnej i wspomaganej (AAC). Osoby, które z różnych powodów nie mogą posługiwać się mową werbalną, korzystają z tablic komunikacyjnych, zestawów symboli zawieszanych na szyi, czy też kamizelek komunikacyjnych. Czemu więc nie rozszerzyć użyteczności tych dobrodziejstw na sytuacje typowo podróżnicze?

travel

źródło tekst i foto: boredpanda.com/www.national-geographic.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register