Miasto chce promować etykietę na drogach

Rozpoczęła się miejska akcja „Życzliwość na drodze”. Mieszkańcy stolicy mogą podzielić się swoimi pomysłami na poprawienie warunków na warszawskich drogach. Akcja ma na celu propagowanie dobrych manier oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach stolicy.

Otwarta Warszawa po raz kolejny angażuje mieszkańców w zmienianie miasta. W ubiegłym roku na platformiehttp://otwartawarszawa.pl/warszawa2030/ odbyła się dyskusja będąca elementem projektu #Warszawa2030 realizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Udzielone odpowiedzi przyczyniły się do budowania strategii miasta na przyszłe lata. Tym razem postanowiono zapytać warszawiaków o  kulturę na drogach.  Akcję prowadzi Zarząd Dróg Miejskich wraz z Centrum Komunikacji Społecznej.

Od 7 kwietnia warszawiacy mogą zgłaszać swoje propozycje rozwiązań dotyczące poprawienia warunków na drodze poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania dostępne na platformiehttp://otwartawarszawa.pl/zyczliwoscnadrodze lub przez wypełnienie papierowej ankiety. Na mieszkańców czekają pytania dotyczące dobrych manier na drodze, życzliwości wśród uczestników ruchu drogowego, czy konfliktowych regionów miasta. Ankiety wraz z tzw. „pudełkami pomysłów”  będą dostępne w pięćdziesięciu warszawskich lokalizacjach w tym w punktach obsługi pasażerów. Miejsca te można sprawdzić na interaktywnej mapie Warszawy na stronie projektu. Odpowiedzi mieszkańców przyczynią się do powstania warszawskiego poradnika savoir-vivre promującego dobre maniery na drodze. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone upominkami.

źródło: ztm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register