Może dojść do tragedii. W rzece Elbląg kąpią się całe rodziny!

Nie pomagają ostrzeżenia, zakazy, kary. Nadal w rzece Elbląg, w upalne dni, kąpią się całe rodziny. Jak wskazuje nasz Czytelnik, również spożywając alkohol. Taka konfiguracja może dać tragiczne efekty.

Pan Damian, który w sobotę wybrał się nad tzw. „ciepłą wodę” na ryby, zauważył iż z dzikiego kąpieliska korzystają całe rodziny. Niestety osoby te również podczas kąpieli w rzece spożywały alkohol. Nasz Czytelnik poinformował o tym elbląską policję.

– Byłem ostatnio na rybach na ciepłej wodzie zaraz przy wjeździe od ul. Mazurskiej. Rozkładam sprzęt siadam sobie słyszę nagle, że ktoś się kąpię zaraz obok mnie młodzież w wieku 15-17 lat popija piwko i wchodzi do wody. Wyjeżdżając widziałem też dziadków z wnuczkami, gdzie starsi państwo siedzieli przy grillu a dzieciaki samopas latały w wodzie. Jednak najgorsze działo się po drugiej stronie, zaraz obok odnogi dopływu. Młoda para wraz z kolegami i koleżankami i małymi dziećmi kapali się spożywając alkohol. Dzieci biegały i skakały same do wody dodatkowo pływając w kółkach, przypominających dętki od kół. Wiemy wszyscy, że obowiązuje tam całkowity zakaz kąpieli ale to co się ostatnio tam dzieje woła o pomstę do nieba. Chyba należało by o tym przypomnieć ludziom. Tak wezwałem policję, bo gdyby doszło do tragedii nie darowałbym sobie. Tym bardziej, że ostatnio mieliśmy utonięcie na Jeleniej Dolinie. Sam jestem młodą osoba i uważam, że jednak trochę oleju w głowie trzeba mieć – pisze do nas Pan Damian.

W tym miejscu, przed laty, doszło do tragicznych utonięć osób, które również chciały się ochłodzić w wodzie. W 2013 r. utonął 11-letni chłopiec. Rok później, w tym samym miejscu życie stracił mężczyzna.

Od momentu zamknięcia kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, elblążanie właściwie skazani są na kąpiel tylko w basenach krytych. CRW „Dolinka” obecnie jest zamknięte ponieważ przechodzi przegląd gwarancyjny. Otwarty jest jedynie zmodernizowany basen przy ul. Robotniczej.

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

– Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny – do 250 zł lub kara nagany – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Fot. archiwum redakcji

6 komentarzy

 • 72629 Reply

  12 czerwca 2018 at 20:29

  I co to da? nic po prostu ludzie zawsze byli bezmyslni i beda,poki sie nie stanie tragedia.Ale to przyjda nastepni.Bo my tez mamy taka wladze ktora nie dba o mieszkancow.Gdzie jest nasz basen? przez tyle lat?>Pamietam jak chodzilam ze swoimi dziecmi na miejski basen.A jak go zamkneli to pozostala nam tzw. Tyna,i tam moje dzieci pod moja kontrola kapaly sie a ja z nimi.

 • realista Reply

  13 czerwca 2018 at 09:24

  Oczywiscie, salomonowe rowozwiazanie, nie ma kapieliska, to co sie robi, wprowadza sie zakazy i
  Jesli chodzi o “ciepla wode”, to nie jest to obecnie rzeka Elblag. To jest stare koryto rzeki Elblag, ktore na pozc. XX wieku zostało wyprostowane. Obecnie niewielki kanalik łaczy to starorzecze z rz. Elblag. Niebezpieczenstwo jakie tam jest to głebokosc tego miejca. Najplycej jest z lewej strony, z prawej jest bardzo głeboko bo jest tam rynna 6metrowa. Zejscie jest gwałtowne, stad te miejsce nie nadaje sie do kapieli, sczegolnie dla dzieci. Poza tym muł, gałęzie, butelki itp. itd.

 • redki Reply

  13 czerwca 2018 at 17:54

  kara nagany ??? , a może linijką po rękach , a może zamiast mandatu grzywna np. 5000zł , myślę że było by po problemie .

  • 098 Reply

   17 czerwca 2018 at 20:36

   Myslisz ze taka kara by zniechecila? watpie.To tak jak pijak siadajacy za kierownice liczacy na to ze sie uda. Rozwiazaniem bylby monitoring,no ale gdzie tam nas nie stac.Miasto zdluzone po uszy.

 • Jacob Reply

  16 czerwca 2018 at 08:55

  Był czas że nie było miejsca żeby rozłożyć tam ręcznik, pamiętam te czasu. Nie zmienia to faktu że wypadki tam się zdarzały a ludzie nie pamiętają o tym i dalej tam chodzą. Taki jest efekt zamknięcia basenu odkrytego na dolince.

  • 098 Reply

   17 czerwca 2018 at 20:39

   Dokladnie Jacob ja z dziecmi tez tam chodzilam,moze nie na ”cieple” ale na ”Tyne”pod most.I nie chlalo sie trunkow tylko mialam wglad na dzieci.A co do basenu to i z tym sie zgadzam.Powiem tak rzadzacy tym krajem i naszym miastem sami zmuszaja ludzi do alernatywnych rozwiazan we wszystkim nie tylko w wypoczynku.Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register