Można pomóc chorej elblążance i poprawić swoją formę

Serdecznie zapraszamy na jedną godzinę treningu dla Milenki. Milenka Tomaszewska jest Elblążanką, ma 9 lat choruje na autyzm, cierpi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz zaburzenia integracji sensorycznej. Potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

Możesz jej pomóc biorąc udział w jednogodzinnym treningu fitness. Zajęcia poprowadzą profesjonalni instruktorzy, którzy przy dobrej muzyce poprowadzą zajęcia atrakcyjne zarówno dla kobiet jaki i mężczyzn, dorosłych i dzieci!

Na zakończenie treningu wśród uczestników zostaną rozlosowany bony na pizzę oraz wejściówki na siłownię.

Wstęp: cegiełka 10 zł (można więcej 🙂

Data: Niedziela 16.12.2018

Start: godz. 17:00

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa

aleja Grunwaldzka 135

Szczegóły i zapisy: www.lepszyelblag.pl

Możesz pomóc Milence poprzez przekazanie 1 % swojego podatku:

Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy: Milena Tomaszewska 99/T

lub

Przekazać darowiznę na konto

Fundacji Osób Niepełnosprawnych “Słoneczko”

Stawnica 33,77-400 Złotów

Spółdzielczy Bank w Zakresie oddział Złotów

Nr Konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytułem: darowizna- Milena Tomaszewska 99/T

Organizatorzy:

Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych Lepszy Elbląg

Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Historia Milenki

Milenka to uśmiechnięta dziewczynka, która niestety nie mówi, od 6 lat walczy z Autyzmem,niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz zaburzeniami integracji sensorycznej. Milenka została zdiagnozowana w wieku 3 lat,od 6 lat jest objęta intensywną terapią i rehabilitacją. Uczęszczała do przedszkola specjalnego, do grupy autystycznej przez 5 lat, obecnie chodzi do drugiej klasy, szkoły specjalnej. Uczestniczy w terapii pedagogicznej, logopedycznej, integracji sensorycznej,terapii ręki, dogoterapii,turnusach rehabilitacyjnych,na których uczestniczy dodatkowo w terapii metodą prof. Alfreda Tomatisa,czyli treningu słuchowym,osteopatii czyli części terapii czaszkowo-krzyżowej,zooterapii,m.in. z Alpakami, hipoterapii, terapii zajeciowej, SI, muzykoterapii, terapii logopedycznej-metoda krakowska.

W poprzednich latach brała udział w zajęciach prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Treningu Słuchowym Johansena, Manualnym torowaniu głosek,delfonoterapii, komunikacji alternatywnej AAC, była również leczona homeopatycznie. Milenka przyjmuje suplementy wspomagające pracę mózgu. Przez zaburzenia Integracji Sensorycznej,głównie niedoczucie, śpi pod kołderką obciążeniową, ze względu na potrzebę ucisku, co ją wycisza. Rehabilitacja przynosi rezultaty, Milenka dużo rozumie,jednak prawie nic nie mówi,oprócz podstawowych słów:mama,tata,baba,dada,lala,am,mniam.Udało się wyeliminować nadwrażliwość słuchową,głównie dzięki delfinoterapii i terapii Tomatisa.

Na dzień dzisiejszy autyzm jest nieuleczalny,można tylko walczyć z objawami poprzez terapię i rehabilitację. Koszty terapii,rehabilitacji ,turnusów, delifonoterpii, supelementów diety, pomocy edukacyjnych są ogromne. Nasze życie przewróciło się do góry nogami, w momencie diagnozy,mimo tego, nigdy się nie poddamy, będziemy razem z Milenką walczyć o jej przyszłość, o jej samodzielność, o całkowity powrót do naszego świata.

Rodzice Milenki
Dorota i Rafał Tomaszewscy.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register