O czym radni będa mówić na 26. sesji Rady m.st.Warszawy?

W czwartek, 21 kwietnia, o godz. 10.00, w Sali Warszawskiej PKiN, odbędzie się XXVI sesja Rady m.st. Warszawy (IV p., wejście od strony Kinoteki, szatnia przy sali Gagarina).

Sesje Rady Miasta zapracowanego, z deficytem czasu, statystycznego Kowalskiego, mieszkańca Warszawy, może mało interesują, ale czasem warto zajrzeć nad czym pracują nasi radni stołeczni. Tym razem na 26 sesji mamy aż 45 punktów porządku obrad, w tym 40 projektów uchwał. Dotyczą one głównie zagospodarowania przestrzennego w mieście, zmiany tychże planów pod konkretne inwestycje. W porządku widzimy kilka uchwał dotyczących zmiany nazw ulic, uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół  podstawowych, gimnzajalnych i specjalnych , uchwały sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcia nadzorcze, uchwały sprawie wyrażenia opinii o lokalizacji kasyna gry (Centrum LIM i Hotel Regent).

Radni będą także debatować: w sprawie ustanowienia oraz warunków i trybu przyznawania dorocznej nagrody GREEN WARSAW AWARD podczas festiwalu filmowego DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, w sprawie ustalenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo na rok 2016 , w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie do jednoosobowej spółki m.st. Warszawy pod firmą Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wkładu niepieniężnego (aportu) na pokrycie nowych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

w Planie obrad jest również – Informacja Prezydent m.st. Warszawy na temat mechanizmów i procedur weryfikacji roszczeń z tytułu dekretu Bieruta na przykładzie procedury zwrotu boiska przy ul.Foksal oraz wnioski i interpelacje radnych oraz sprawy różne.

Pełna lista porządku obrad i druków uchwał na www.um.warszawa.pl

 

foto: www.radawarszawy.um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register