Oszust wyłudził od mieszkańca Elbląga 300 tys. zł

Elblążanin, który stał się ofiarą oszusta podszywającego się pod doradcę swojego banku, stracił 300 tysięcy zł. Przestępca zachęcił go do zainwestowania w kryptowalutyinformuje Radio Olsztyn.

Dzięki zainstalowanej aplikacji najpierw oczyścił mu konto, potem wziął 150 tysięcy zł pożyczki. Elbląska policja prowadzi teraz 10 podobnych spraw. Szkody liczone są w setkach tysięcy złotych.

Przestępcy używają perfidnych i wyszukanych metod, żeby omotać ofiarę. Dzwonią podszywając się pod pracowników banku, znają szczegóły, które uprawdopodobniają ich propozycje. Jedną z nich jest kuszenie łatwym zyskiem – tłumaczy komisarz Krzysztof Nowacki, rzecznik elbląskiej policji. W takiej sytuacji nie można poddać się emocji – dodaje Jakub Sawicki z biura prasowego komendy. Wwarto dać sobie czas i zweryfikować te informacje kontaktując się z bankiem. I na pewno nie instalować aplikacji, które dają dostęp do konta.

Policja apeluje o to, by być ostrożnym i nie zostawiać po sobie śladu w internecie, nie podawać numeru telefonu czy danych kart kredytowych.

źródło: Radio Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register