Pijana matka zajmowała się dwójką dzieci. Trafiła za to do aresztu

Do policyjnego aresztu trafiła kobieta, która pijana zajmowała się dziećmi w wieku od 2 do 8 lat. 35-latka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po interwencji policjantów dziećmi zajęła się rodzina, a sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmą się teraz policjanci i sąd rodzinny i nieletnich.

W miniony piątek (05.05.2017r.) przed godz. 22:00 oficer dyżurny morąskiej komendy został poinformowany, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Małdyty jest bardzo głośno, a w środku najprawdopodobniej pijani rodzice opiekują się małoletnimi dziećmi.

Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu zastali kobietę i dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Kobieta znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że matka dzieci miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 35-latka została zatrzymana w policyjnym aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Natomiast dziećmi zajęła się rodzina.

W sobotę kobieta została przesłuchana. Jeżeli okaże się, że swym zachowaniem naraziła małoletnie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia może usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa, za który grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi też zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register