Policjant ocalił życie niedoszłemu samobójcy

Policjant braniewskiej komendy w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusza i pomoc ze strony przypadkowego świadka sprawiły, że mężczyzna przytomny i w stanie niezagrażającym jego życiu przekazany został ratownikom, którzy objęli go specjalistyczną opieką medyczną.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec listopada 2022r. Braniewski policjant st. sierż. Radosław Bancerek na jednej z ulic Braniewa jechał autem, gdy w pewnym momencie zauważył mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. Doświadczenie funkcjonariusza sprawiło, że ten bez wahania ruszył na pomoc, widząc jak poważna jest sytuacja. Życie mężczyzny było zagrożone i liczyła się każda sekunda.

Policjant zatrzymał swój pojazd i podbiegł do mężczyzny, następnie z pomocą przechodnia, rozwiązał pętlę zawiązaną na szyi i powoli opuścił mężczyznę na ziemię. Policjant stale monitorował stan zdrowia mężczyzny do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe karetki mężczyzna uzyskał specjalistyczną pomoc.

Na uwagę zasługuje również postawa mężczyzny, przypadkowego świadka tej sytuacji, który w kryzysowym momencie nie przeszedł obojętnie od potrzebującego i pomógł policjantowi bezpiecznie sprowadzić go na ziemie.

Policjant pomimo, że w chwili zdarzenia przebywał na urlopie ani chwili nie wahał interweniować. Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariusza, życie mężczyzny zostało uratowane.

1 komentarz

  • Ola Reply

    7 grudnia 2022 at 20:54

    Chłop oszukał przeznaczenie

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register