POrażka akcji Platformy Obywatelskiej w Elblągu. Na spotkanie przyszli tylko dziennikarze

Elblążanie nie zainteresowani tzw. „konwojem wstydu” Platformy Obywatelskiej. Dziś senator Jerzy Wcisła oraz poseł Piotr Cieśliński przemawiali głównie do zebranych dziennikarzy. Elblążanie na to spotkanie nie przyszli. Dodatkowo akcję PO „uciął” dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

W całej Polsce Platforma Obywatelska organizuje tzw. „konwój wstydu”. Na ulicach wielu miast jeżdżą samochody z mobilnymi reklamami akcji – na nich widnieją wizerunki członków rządu PiS, którzy otrzymali wysokie premie.

Akcja dotarła dziś do Elbląga, jednak sami mieszkańcy miasta działaniami Platformy Obywatelskiej nie byli zainteresowani. Może o tym świadczyć fakt, że na spotkanie z senatorem Jerzym Wcisłą i posłem Piotrem Cieśliński przybyli tylko lokalni dziennikarze.

– Panie ministrze Babalski, niech Pan odda pieniądze i poda się do dymisji! Bo ministerstwo rolnictwa funkcjonuje tylko teoretycznie. Zniszczyliście Inspekcje Weterynaryjną i dzisiaj nie ma kto walczyć z afrykańskim pomorem świń. Zagrożonych likwidacją jest 220 tys. gospodarstw hodujących 11 mln świń wartości 18 mld zł. W tym jest gospodarstwo, w którym ja się wychowałem. Udajecie, że nie widzicie zagrożenia, które po dwóch latach nic nie robienia już zagraża połowie Polski, w tym Elblągowi – biega być może po Bażantarni – a Pan zamiast pomagać rolnikom buduje płot na granicy za 235 mln zł. – grzmiał do dziennikarzy senator Wcisła.

Wygląda jednak na to, że nim na dobre rozkręciła się akcja Platformy Obywatelskiej, to już poniosła porażkę. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował przyznanie wysokich premii członkom rządu. Polecił wpłacenie ich na konto Caritas. Poinformował również, że „na dniach” do parlamentu trafi projekt ustawy obniżający uposażenie parlamentarzystów o 20 procent.

– Społeczeństwo polskie oczekuje skromności i PiS chce zapewnić, że do polityki nie idzie się dla bogacenia się – stwierdził Jarosław Kaczyński.

fot. Kadr z relacji TV Truso.

 

4 komentarze

 • tepic pis Reply

  5 kwietnia 2018 at 17:43

  Do autora postu co boli cie ze pis kradnie nie doczekanie twoje aby PISIORY dalej okradali ludzi

 • baska Reply

  7 kwietnia 2018 at 12:40

  Polacy zmadrzeli i mają dosc złodzieji i oszustow z PO- PSL co całe 8 lat kradli na potęgę i to widac po ich akcji,tak trzymac.

 • Albert Pierrepoint Reply

  9 kwietnia 2018 at 05:46

  Lista 42 sukcesów koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o “bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) !

 • Andrzej Olkiewicz Reply

  27 maja 2018 at 20:07

  https://youtu.be/l1SYY89RpZ0

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register