POrażka akcji Platformy Obywatelskiej w Elblągu. Na spotkanie przyszli tylko dziennikarze

Elblążanie nie zainteresowani tzw. „konwojem wstydu” Platformy Obywatelskiej. Dziś senator Jerzy Wcisła oraz poseł Piotr Cieśliński przemawiali głównie do zebranych dziennikarzy. Elblążanie na to spotkanie nie przyszli. Dodatkowo akcję PO „uciął” dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

W całej Polsce Platforma Obywatelska organizuje tzw. „konwój wstydu”. Na ulicach wielu miast jeżdżą samochody z mobilnymi reklamami akcji – na nich widnieją wizerunki członków rządu PiS, którzy otrzymali wysokie premie.

Akcja dotarła dziś do Elbląga, jednak sami mieszkańcy miasta działaniami Platformy Obywatelskiej nie byli zainteresowani. Może o tym świadczyć fakt, że na spotkanie z senatorem Jerzym Wcisłą i posłem Piotrem Cieśliński przybyli tylko lokalni dziennikarze.

– Panie ministrze Babalski, niech Pan odda pieniądze i poda się do dymisji! Bo ministerstwo rolnictwa funkcjonuje tylko teoretycznie. Zniszczyliście Inspekcje Weterynaryjną i dzisiaj nie ma kto walczyć z afrykańskim pomorem świń. Zagrożonych likwidacją jest 220 tys. gospodarstw hodujących 11 mln świń wartości 18 mld zł. W tym jest gospodarstwo, w którym ja się wychowałem. Udajecie, że nie widzicie zagrożenia, które po dwóch latach nic nie robienia już zagraża połowie Polski, w tym Elblągowi – biega być może po Bażantarni – a Pan zamiast pomagać rolnikom buduje płot na granicy za 235 mln zł. – grzmiał do dziennikarzy senator Wcisła.

Wygląda jednak na to, że nim na dobre rozkręciła się akcja Platformy Obywatelskiej, to już poniosła porażkę. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował przyznanie wysokich premii członkom rządu. Polecił wpłacenie ich na konto Caritas. Poinformował również, że „na dniach” do parlamentu trafi projekt ustawy obniżający uposażenie parlamentarzystów o 20 procent.

– Społeczeństwo polskie oczekuje skromności i PiS chce zapewnić, że do polityki nie idzie się dla bogacenia się – stwierdził Jarosław Kaczyński.

fot. Kadr z relacji TV Truso.

 
Scroll to Top