Potrącenie rowerzysty na ul. Warszawskiej. „To przejście nie jest bezpieczne”!

Jak nas poinformowała nasza Czytelniczka, dziś po godz. 15.00 doszło do potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych przy ul. Warszawskiej. Jak dodaje elblążanka, przejście nie należy do bezpiecznych zaś kierowcy jeżdżą bardzo szybko.

Do wypadku doszło w momencie, gdy rowerzysta przejeżdżał przez przejście dla pieszych przy Ul. Warszawskiej (na wysokości Specjal Pubu). 62-latek został potrącony przez nadjeżdżającego busa.

Poszkodowany mężczyzna z urazem głowy został przewieziony karetką do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że rowerzysta mógł być pod wpływem alkoholu.

fot. nadesłane

Nasza Czytelniczka wskazuje, że to przejście, którym do szkoły chodzą dzieci, nie należy do bezpiecznych.

– Tu dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Zgłaszaliśmy już do dyrekcji szkoły, aby coś z tym zrobić. Powinna tu pojawić się sygnalizacja świetlna. Niestety bez rezultatu – mówi kobieta.

Kierowcy na ul. Warszawskiej jadą zbyt szybko oraz często próbują wyprzedzać woniej jadące samochody.

Do takiej sytuacji doszło dziś na tej ulicy. Kierujący peugeotem, jadąc ul. Warszawską w stronę ul. Radomskiej, wjechał na przeciwległy pas i próbował wyprzedzić 3 pojazdy ciężarowe. Z przeciwka jechał samochód osobowy. Kierowca, widząc śmiałka w peugeocie zatrzymał swój pojazd, aby uniknąć czołowego zderzenia. Z kolei kierujący peugeotem partnerem postanowił hamować i jednocześnie wjechać na chodnik, by uniknąć kolizji na nie swoim pasie ruchu. Całą sytuację widzieli policjanci z patrolu drogowego na motocyklach. Ruszyli za autem i chwilę później przeprowadzili jego kontrolę.

– 23-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia na drodze. Skierowano też wniosek o ukaranie do sądu. Sąd zdecyduje teraz na jaki czas zostanie 23-latkowi zatrzymane prawo jazdy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • 198 Reply

    9 września 2018 at 21:20

    Rowerzysta przejezdzal przez przejscie dla pieszych.Gamon nawet dzieci wiedza ze nie przejezdza sie rowerem przez przejscie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register