Poważny wypadek pod Elblągiem. Zginęła urzędniczka ze Starego Pola

W Królewie Malborskim zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Na miejscu pracują służby, ruch jest zablokowany.

Wypadek, w którym uczestniczyły samochody osobowe peugeot i audi, wydarzył się około godz. 7.30 w pobliżu skrętu na Kraszewo.

– Ucierpieli kobieta i mężczyzna. Kobieta jest w cięższym stanie, dlatego wezwane zostało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ruch jest całkowicie zablokowany, został zorganizowany objazd polnymi drogami – mówił na łamach Dziennika Bałtyckiego przed godz. 8.00 mł. bryg. Janusz Leszczewski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Malborku.

Gdy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zmierzał na pomoc, w tym czasie trwała walka o życie kobiety. Niestety – jak dodaje Janusz Leszczewski – rannej nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Śmigłowiec LPR odleciał z powrotem. Swoją pracę na miejscu tragedii rozpoczęli policyjni technicy i dochodzeniowcy oraz prokurator.

Okoliczności i przyczyny wypadku będą jeszcze szczegółowo wyjaśniane. Obecnie policja informuje o wstępnych ustaleniach.

– Oba samochody jechały w kierunku Starego Pola. Policjanci ustalili, że 58-letnia kobieta kierująca peugeotem zaczęła wyprzedzać audi. 33-letni kierowca tego auta najprawdopodobniej nie zauważył tego manewru. W tym samym czasie zaczął wyprzedzać pojazd jadący przed nim i uderzył w peugeota. Kobieta straciła panowanie nad samochodem, który obrócił się i od strony kierującej uderzył w betonowy element znajdujący się przy wjeździe na pole – mówi mł. asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Kierujący peugeotem i audi to mieszkańcy powiatu sztumskiego. 58-latka jechała sama. Zginęła w drodze do pracy. Była sekretarzem gminy Stare Pole.

Kondolencje na stronie internetowej Urzędu Gminy złożyli wójt Marek Szczypior i pracownicy:

„Z ogromnym żalem informujemy, że w piątek 14 września 2018 r. zginęła w wypadku, w drodze do pracy, Sekretarz Gminy Stare Pole Bożena Falkowska. Osoba kompetentna, niezwykle pracowita, uczynna, wulkan energii. Wspaniała przyjaciółka nas wszystkich. Zawsze uśmiechnięta, taką chcemy ją zapamiętać.”

Policja wyjaśnia, że 33-letniemu kierowcy audi i jego pasażerowi nic się nie stało.

fot. nadesłane
źródło: Dziennik Bałtycki

2 komentarze

  • cjx Reply

    14 września 2018 at 10:09

    Kobieta podobno zmarła.

  • ktosław Reply

    19 września 2018 at 07:55

    Po co podawać zawód? A jakby zginął murarz to też napiszecie czy już nie?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register