Rozpoczęły się prace budowlane Castoramy w Elblągu

Na placu budowy sklepu sieci Castorama w Elblągu pojawiły się już pierwsze słupy przyszłej hali sprzedaży. Prace budowlane ruszyły i obiekt ma być oddany do użytku w przyszłym roku. Jednak generalny wykonawca nie kryje, że budowanie na tym terenie nie jest proste.

Jak już informowaliśmy, warszawska spółka RD bud została Generalnym Wykonawcą pierwszego w Elblągu marketu sieci Castorama. To już drugie w tym roku spotkanie wieloletnich partnerów na placu budowy.

– To bardzo budujące, gdy inwestor wraca przy okazji nowych projektów. A gdy dzieje się tak po raz dziewiętnasty czy dwudziesty, możemy być pewni, że wybór ten nie jest dziełem przypadku, a efektem spłaconego kredytu zaufania, udzielonego nam w przeszłości – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o. – Z siecią Castorama współpracujemy już od 1998 r. Wybudowaliśmy, zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy wspólnie już około 20 marketów w całej Polsce. Znamy się i rozumiemy doskonale, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że nasze drogi znów się splatają, tym razem w Elblągu i Nowym Targu.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zakupy w Castoramie mieszkańcy Elbląga zrobią jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. O dotrzymanie tego terminu zadba firma RD bud wybrana na Generalnego Wykonawcę inwestycji.

Market powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. m kw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Wbrew pozorom projekt wcale nie należy do najłatwiejszych. Powód?

–  W Elblągu grunty są słabonośne, dlatego pod całym budynkiem oraz parkingiem trzeba wykonać palowanie. Zrobimy jednak wszystko, by na koniec marca  2019 r. obiekt był gotowy na przyjęcie klientów – mówi Paweł Ryś, Kierownik Budowy.

Fot. Atelier Hoffmann

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register