Studio nagraniowe S 4/6 nazwano im.J.Wasowskiego

 Pamiętacie te przeboje?”Bo we mnie jest seks”, „Wesołe jest życie staruszka” czy „Addio pomidory”? Ich autorem był Jerzy Wasowski. Tablica upamiętniająca Jerzego Wasowskiego, kompozytora i reżysera, współtwórcę Kabaretu Starszych Panów, została odsłonięta we wtorek w gmachu Polskiego Radia w Warszawie. Imieniem artysty nazwano studio nagraniowe S 4/6.

Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonała prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk.

„Wprawdzie Jerzy Wasowski mówił, że wspominanie to zamykanie się na przyszłość, ale myślę, że zgodziłby się z inną sentencją – mówiącą, że bez wspominania, bez przeszłości nie ma przyszłości. Nie mógłby też oczekiwać od nas, że nie będziemy wspominać. Będziemy – ze wzruszeniem. Dzisiejszy dzień to jednak nie tylko wspominanie, ale otwarcie na przyszłość. Nadanie studiu S 4/6 imienia Jerzego Wasowskiego to ważny moment – kolejne pokolenia muzyków, które będą nagrywały tu swoje wielkie utwory, będą zawsze wspominały Wasowskiego, który będzie duchem, opiekunem i wzorem” – powiedziała.

Po zakończeniu wojny Jerzy Wasowski wrócił do Polskiego Radia, gdzie przygotowywał cykl audycji Teatr Uniwersalny Eterek, a także słuchowiska dla dzieci. W radiu pracował także jako spiker, aktor, reżyser. Komponował także piosenki estradowe i komedie muzyczne.  Stworzył w sumie około 700 piosenek, w tym ok. 100 dla dzieci.

 

źródło:www.pap.pl, fotoa; foto: polskieradio.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register