Targowisko miejskie przejdzie remont. Urząd szuka już wykonawcy

Teraz nie wygląda to dobrze. Enklawa drobnego handlu w centrum miasta przypomina miejsce z dawno minionej epoki. Jednak wkrótce ma się to zmienić. Targowisko Miejskie przejdzie remont, a Urząd Miejski już szuka wykonawcy, który wykona zaplanowane prace.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to pod koniec przyszłego roku będziemy mogli robić zakupy w całkiem nowej scenerii Targowiska Miejskiego.

Urząd Miejski w Elblągu właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy prac modernizacyjnych.  Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 5 grudnia br. Miasto na ten cel chce przeznaczyć 1,6 mln zł.

Zwycięska firma będzie musiała zburzyć 21 starych pawilonów handlowych a także istniejące wiaty i stoły. W to miejsce zostanie wybudowanych 12 nowych obiektów handlowych, każdy o powierzchni 17 metrów kwadratowych. Zostaną zainstalowane również niezadaszone miejsca handlowe.

Pojawi się również oświetlenie placu, nowe ciągi piesze, jezdnie, nowe miejsca parkingowe, oraz instalacje deszczowa, sanitarna, wodno-kanalizacyjna, elektryczna.

Sprawy modernizacji Targowiska Miejskiego czujnie pilnowała radna Maria Kosecka, która jeszcze w październiku br. składała interpelację w tej sprawie.

– W budżecie na rok bieżący przeznaczyliśmy kwotę jednego miliona sześciuset tysięcy złotych na modernizację targowiska miejskiego zlokalizowanego przy ul. Płk. Dąbka. Pierwsza połowa tego roku obfitowała w doniesienia o zakończeniu prac projektowych oraz o wystąpieniu z wnioskiem o wsparcie tej inwestycji z funduszy unijnych. Jak do tej pory nie widać aby rozpoczęły się jakiekolwiek prace w tym obszarze – mówiła radna Maria Kosecka. – Proszę o informacje kiedy planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych jak również z jakim skutkiem zakończone zostały starania o zewnętrzne finansowanie.

fot. Wizualizacja Euro-Projekt Grzegorz Latecki.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register