Kierowcy ciężarówek i autobusów kontrolowani przez policję. Wykryto wiele nieprawidłowości

Wczoraj policjanci ruchu drogowego skupili swoją uwagę na kierowcach busów, autobusów i samochodów ciężarowych. Podobnie jak w całej Polsce, tak i na Warmii i Mazurach funkcjonariusze przeprowadzili działania „Bus& Truck”.

Wczoraj na drogach regionu odbyły się kolejne działania policyjnej drogówki „Bus &Truck”. Policjanci skupili swoją uwagę na busach, autobusach i samochodach ciężarowych. Sprawdzali stan techniczny tych pojazdów, sposób przewożenia ładunków, tachografy, rozwijaną prędkość oraz stan trzeźwości kierujących.

W ciągu kilku godzin policyjnych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 1200 pojazdów, w tym 325 samochodów ciężarowych i blisko 30 autobusów. Policjanci odnotowali 36 naruszeń związanych ze stanem technicznym, 9 pojazdów nie zostało dopuszczonych do ruchu. W 4 przypadkach naruszenia dotyczyły tachografów, a 5 naruszeń dotyczyło nieprawidłowości w dokumentowaniu czasu pracy. 115 ze skontrolowanych kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, wśród nich znalazło się blisko 30 kierujących ciężarówkami i 1 kierowca autobusu. Jeden z kierowców przewoził nieprawidłowo zabezpieczony ładunek.

Każda kontrola związana była także ze sprawdzeniem stanu trzeźwości. Wśród wszystkich kierujących znalazł się tylko jeden, który jechał na “podwójnym gazie”. Badanie 47-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad pół promila Kierowca ciężarówki, który został skontrolowany przez ostródzkich policjantów, stracił uprawnienie.

W trakcie działań policjanci nałożyli 230 mandatów, zatrzymali także 38 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze skierowali 11 wniosków o ukaranie do sądu, a dla 24 kierowców kontrola drogowa zakończyła się pouczeniem.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register