Też mają prawo do radości. “Konik polny” otwarty

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 przy ul. Polnej powstał multikompleks integracyjno-sensoryczny pn. Konik Polny. Inwestycja kosztowała ponad 640 tys. zł i zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Multikompleks integracyjno-sensoryczny to wyjątkowy plac zabaw w Elblągu. Dzieci mogą się tu nie tylko bawić, ale również uczyć i integrować. Miejsce podzielone zostało na trzy strefy dostosowane do wieku dzieci. W każdej z nich znalazły się różnorodne urządzenia i zestawy zabawowe w tym: zjeżdżalnie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, bujawki, karuzele, huśtawki i różnorodne tablice aktywności. Zadanie zrealizowane zostało z Budżetu Obywatelskiego 2019. Budowa placu zabaw kosztowała 642 395 zł.

– Cieszę się, że kolejne miejsce w naszym mieście budzi radość, budzi zdrową energię i zadowolenie. Gratuluję raz jeszcze wnioskodawczyni – Pani Krystynie Miezio dyrektor SOSW nr 2 inicjatywy i przekonania do niej mieszkańców, którzy wybrali w głosowaniu ten projekt. Dzieciom życzę wspaniałej, bezpiecznej zabawy i dobrego wypoczynku – mówił podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

– Plac zabaw to wyjątkowe miejsce, bo nie do przecenienia jest uśmiech dziecka, który widzimy za każdym razem, gdy przechodzimy tędy i spoglądamy, jak przepięknie bawią się nasze dzieci. Co ważne jest to nie tylko miejsce do wysiłku fizycznego i rozwoju motorycznego, ale też do pełnej integracji dzieci z niepełnosprawnościami z otoczeniem i nauki tolerancji. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tego kompleksu – podkreślała Krystyna Miezio, wnioskodawczyni i dyrektor SOSW nr 2.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register