„To kłamstwa”. Prezydent Wróblewski odpowiada na krytykę inwestycji miejskich

Poseł Jerzy Wilk oraz niektórzy radni PiS skrytykowali miejskie inwestycje realizowane przez prezydenta Witolda Wróblewskiego. Chodzi o budowę wiaduktu na Zatorze oraz powstały tor łyżwiarsko-wrotkarski „Kalbar”. Prezydent wskazuje, że pojawiające się w mediach informacje to kłamstwa.

Witold Wróblewski prezydent Elbląga odniósł się do nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej dotyczącej dwóch inwestycji miejskich, wiaduktu nad linią kolejową i toru łyżwiarskiego oraz sytuacji w dawnej spółce MPO.

O tym mówił na swojej konferencji prasowej poseł Jerzy Wilk. O tym można przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/posel-jerzy-wilk-przekonuje-ze-wiadukt-jest-zbyt-drogi-i-nie-powstanie-w-terminie/

Wiadukt

– Sprawne połączenie centrum miasta i dzielnicy Zatorze od lat wyczekiwane było przez mieszkańców, uchwałę kierunkową w tej sprawie podjęli radni wskazując na potrzebę budowy wiaduktu. Dziś podnoszone są kwoty jego budowy, które nie są prawdziwe. Dlatego zwracam uwagę, że wiadukt z drogami dojazdowymi to koszt 38 mln zł – wskazuje prezydent. – Uznałem, że trzeba też przebudować i dostosować do nowego obiektu skrzyżowanie Mickiewicza i Grunwaldzkiej oraz wybudować przejście podziemne pod linią kolejową. Jako jedyny samorząd w Polsce uzyskaliśmy z Polskich Linii Kolejowych  dofinansowanie do budowy przejścia. Łącznie te roboty to dodatkowe 7 mln zł., tak więc łącznie mamy kwotę 45 mln zł – zaznaczył prezydent i podkreślił, że budowa wiaduktu realizowana jest zgodnie z harmonogramem

MPO

– Pragnę podkreślić, że kiedy rozpocząłem urzędowanie strata w spółce MPO wynosiła 1,5 mln zł. Następnie strata ta zmniejszyła się na koniec 2015 roku do 460 tys. zł, a w 2016 roku udało się wypracować zysk netto w wysokości 142 tys. zł. Spółka, która została przekształcona w Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i może działać na zasadach in-house’owych wyszła na prostą, nie jest prywatyzowana i utrzymała zatrudnienie – wyjaśnia prezydent Witold Wróblewski.

Tor przy ul. Agrykola

– Chciałbym odnieść się również do pojawiających się głosów, że tor przy Agrykola jest bublem. To duże nadużycie wobec obiektu, który przez Centrum Olimpijskie został wyróżniony tytułem Sportowy Obiekt Roku 2017 – mocno zaznaczył prezydent. – Pytałem też elbląskich łyżwiarzy, którzy dobrze oceniają obiekt, jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które może poszczycić się taką infrastrukturą – zakończył Wróblewski.

Na podstawie informacji UM Elbląg.

 

1 komentarz

  • Rysiek Reply

    21 marca 2018 at 08:45

    Wilka powinno się przeprowadzić na Zatorze to zobaczy jak dobrze mieszka się za szlabanem bez pilota

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register