Tylko w ciągu jednego dnia zatrzymano 61 kierowców w Elblągu

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policjantów, wielu kierowców wciąż jeździ zbyt szybko. Tylko wczoraj drogówka zatrzymała 61 kierowców za zbyt szybką jazdę, a 2 z nich brawurowo przekroczyło prędkość o 50+ i straciło prawa jazdy.

Policjanci każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów poruszających się po naszych drogach. Celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. To właśnie z powodu zbyt szybkiej jazdy dochodzi na największej liczby wypadków. Tylko wczoraj (22.08.2023 r.) podczas akcji „Prędkość” policjanci z Elbląga zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Każdy z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi. Dwóch z nich przekroczyło dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszy w miejscowości Zwierzno. 39-latek jechał isuzu z prędkością 103 km/h. Z kolei w miejscowości Krykajny 31 latek rozpędził hyundaia do 102 km/h. Na tych obszarach obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W takich sytuacjach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy. 

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register