W poniedziałek policjanci ruszą w miasto. Będzie wiele kontroli

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. Dla policjantów ruchu drogowego oraz dzielnicowych szczególnie ten początek roku to pracowity okres. Na drogach zwiększa się ruch pojazdów, jest także więcej osób pieszych. Ten czas to początek policyjnej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak co roku będzie ona realizowana przez policjantów dzielnicowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz strażników miejskich. Policjanci dzielnicowi wspomagani przez prewencję będą pełnić dyżury w obrębie szkół podstawowych ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych znajdujących się przy szkołach. Dodatkowo policjanci ruchu drogowego będą mierzyli prędkość samochodów, które przejeżdżają w obrębie szkół. Tam zazwyczaj są wprowadzone ograniczenia prędkości do 40 km/h złamanie tego zakazu pociągnie za sobą konsekwencje mandatowe.

Niektóre przejścia dla pieszych w obrębie szkół otrzymały także nowe oznakowanie. Tak jest m.in. przy ul. Nowowiejskiej. Ma to poprawiać bezpieczeństwo zarówno dzieci jak i dorosłych gdyż w tym miejscu panuje duże natężenie ruchu.

SONY DSC

Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół gdzie badane będą stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie takiego pojazdu.

– Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się przede wszystkim rodzice – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Upominajmy swoje pociechy by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię a w przypadku dzieci z młodszych klas zapewnijmy dziecku odpowiednią opiekę w drodze do szkoły.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register