Wiemy jaka pogoda czeka nas w Święta – to będzie…zaskoczenie!

Nasi meteorolodzy z serwisu meteoelblag.pl opracowali prognozę pogody na święta Bożego Narodzenia. Każdy, kto oczekiwał „białych świąt” będzie mocno rozczarowany. Co więcej, czeka nas…sztorm!

Mamy fatalne wieści, nie dość, że nie będzie zimowo, jak być powinno w ten czas to na domiar złego spodziewamy się przejścia sztormu o umiarkowanej sile, nad morzem podmuchy wiatru w Wigilię mogą przekroczyć 80 km/h, a więc wiatr może przewracać lżejsze przedmioty czy ozdoby świąteczne, na lądzie powieje od 60 do 70 km/h, będzie zatem nieprzyjemnie, ale ciepło bo już w niedzielę temperatura podskoczy nawet do blisko +9 st.C – informuje meteoelblag.pl.

Będzie wiać, będzie padać, a na morzu panować ma Ssztorm o sile od 8 do 10 stopni w skali beauforta.

Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy warto zawczasu przymocować solidnie ozdoby świąteczne które umieszczamy na zewnątrz.

Po przeanalizowaniu kilku modeli meteorologicznych jesteśmy pewni w 100%, że ani w pierwszy dzień świąt ani w drugi nie zaznamy białych klimatów. Po ustąpieniu wigilijnego wiatru nadal pozostawać mamy w wilgotnych ale dość ciepłych jak na grudzień mas powietrza, przez cały okres Bożego Narodzenia będziemy notować wartości od +4 do +9st.C z tym, że najcieplej zapowiada się niedziela.

Wigilia

Wietrzna, deszczowa we wszystkich regionach, i coraz cieplejsza – o poranku chłodniej aniżeli o godzinie 21:00, wtedy zanotujemy maksymalne wartości które mogą sięgnąć na Pomorzu nawet +9, +10st.C, silny wiatr z kierunków zachodnich / Pas nadmorski 80 km/h +, na lądzie 60 – 70 km/h, na Mazurach wiatr słabszy do maksymalnie 55 – 60 km/h.

I dzień świąt

Temperatura bez większych zmian, padać będzie przelotnie ale mniej, najwięcej deszczowych chmur zgromadzić się nad północnymi regionami województwa warmińsko-mazurskiego i nad Zatoką Gdańską, po południu w powiatach południowych Pomorza i Warmii możliwe przejaśnienia wędrujące na północ, wiatr słabszy ale nadal odczuwalny, powieje z południowego zachodu do maksymalnie 55 km/h na lądzie i 60 km/h nad morzem.

II dzień świąt

Zrobi się nieco chłodniej ale nadal na plusie, tego dnia jeśli popada to deszcz i tylko w zachodnich powiatach województwa pomorskiego, sytuacja jest jednak jeszcze dość niepewna pod względem opadów, w każdym razie widać krótkotrwałą poprawę pogody i możliwe przejaśnienia głównie w pierwszej części dnia, Wiatr umiarkowany z kierunków południowych i południowo-zachodnich do maksymalnie 50 km/h nad morzem i 40 km/h na lądzie, najsłabiej powieje na Mazurach, tam też według wyliczeń padać na pewno nie będzie.

Więcej: http://www.meteoelblag.pl/2017/12/20/oficjalna-prognoza-boze-narodzenie-2017/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register