Za wyrzucenie starych opon elblążanin “słono” zapłacił

Przypominamy o sytuacji o której informowaliśmy już jakiś czas temu. Pewien elblążanin miał zapłacić 300 złotych grzywny za wyrzucenie starych opon do osiedlowego „śmietnika”.

Sytuacja miała miejsce na jednym z osiedli przy ul. Płk. Dąbka. Tam pewien 47-latek wyrzucił do pojemnika na śmieci 4 samochodowe opony. Wobec mężczyzny skierowano wniosek do sądu o ukaranie, a sąd skazał go na grzywnę w wysokości 300 złotych.

Zbliża się czas wymiany opon z letnich na zimowe a pozostawienie starych zużytych w zakładzie wulkanizacyjnym rodzi dodatkowe koszty (około 40 złotych) ktoś więc może wpaść na pomysł, aby pozbyć się takich niepotrzebnych opon wynosząc je w nocy na „śmietnik” lub wcześnie rano do lasu. Zanim taki pomysł się zrodzi podsuwamy inny.

Otóż warto wiedzieć że:

Zużyte opony mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Mazurskiej, gdzie w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowane są w ilości 4 sztuki/na rok na gospodarstwo domowe.  Trwa to naprawdę chwile (sprawdziliśmy) i nic już więcej za to nie zapłacimy.

Więcej informacji na stronie: http://zuoelblag.pl/pszok

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register