Polak i Rosjanin musieli zakończyć swój biznes

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przeszkodzili w rozładunku nielegalnych papierosów na jednej z posesji w gminie Płoskinia.

1 sierpnia funkcjonariusze SG podczas prowadzonych działań nastawionych na zwalczanie przemytu, przeszukali posesję oraz pomieszczenia mieszkalne należące do 55-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego.

Na gorącym uczynku funkcjonariusze SG „złapali” 31-letniego Rosjanina, który przywiózł na posesję papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono również 200 L oleju napędowego i 215 L benzyny, które przekazano funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Delegatura w Elblągu.

Teraz zaskoczeni mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto obywatelowi Rosji wydano decyzję o cofnięciu wizy i decyzję o zobowiązaniu do powrotu.

Wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy są najczęściej przywożone do województwa warmińsko-mazurskiego z obwodu kaliningradzkiego. Czasami zdarzają się jednak wyjątki, tak jak w przypadku polskiego obywatela, który jechał do Rosji przez drogowe przejście graniczne w Bezledach. Funkcjonariusze SG podczas kontroli ujawnili w pojeździe 52-latka 200 sztuk nielegalnych papierosów. Podróżny tłumaczył, że zasnął w oczekiwaniu na odprawę graniczną i zapewne ktoś mu nielegalne wyroby tytoniowe podrzucił do bagażnika jego samochodu.

Tylko w ostatnim miesiącu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy na kwotę ponad 650 000 zł.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register