Chciał przetrwać mrozy na działkach. Na szczęście pomogli policjanci

Uśmiech na twarzy potrzebującego człowieka to najpiękniejsza forma podziękowania za zaangażowanie w jego sprawie. A tego uśmiechu nie zabrakło u pewnego 72-latka, któremu pomogli dzielnicowy z pracownikiem socjalnym. Mężczyzna, który ma problemy z poruszaniem się, prosił jedynie o schronienie w czasie mrozów.

Apel 72-latka został od razu wysłuchany i jeszcze tego samego dnia zapewniono mu ciepły kąt, do którego przetransportowali go funkcjonariusze.

Okres zimowy to czas, w którym policyjne zadania zyskują dodatkowy wymiar. Uwaga funkcjonariuszy jest w tym okresie szczególnie skupiona na osobach bezdomnych, samotnych, potrzebujących pomocy, dla których spadki temperatur mogą być dużym zagrożeniem. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego dzielnicowi prowadzą rozpoznanie rejonu pod kątem osób, które mogą być w potrzebie, a następnie współdziałają z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej.

Jedną z form współpracy są kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących pomocy. O tym jak skuteczni w swoich działaniach są policjanci i pracownicy socjalni przekonał się pewien 72-latek. W środę (22.12.2021) dzielnicowy st.asp. Arkadiusz Kaczyński wraz z przedstawicielem braniewskiego ośrodka pomocy społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają osoby w trudnej sytuacji życiowej. Tego dnia kontrolujący dotarli także do 72-latka, który zimę próbował przetrwać na terenie ogródków działkowych.

W trakcie rozmowy mężczyzna, obawiając się mrozów, przyznał, że potrzebne jest mu lepsze schronienie. Zarówno policjant, jak i towarzyszący mu pracownik socjalny, jako priorytet postawili sobie zapewnienie ciepłego kąta 72-latkowi. Tak też się stało.

Mężczyzna miał trudności z poruszaniem się, dlatego funkcjonariusze zadbali o to, żeby bezpiecznie trafił do odpowiedniego miejsca. Kiedy 72-latek wszedł do ciepłego pomieszczenia nie krył radości na swojej twarzy, dziękując przy tym, za okazaną pomoc.

KMP Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register