Ciekawa akcja. Drugie życie butelek w Elblągu

Już w piątek 4 grudnia na rynku w Elblągu stanie specjalna strefa, w której mieszkańcy będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo za każdą zwróconą butelkę Browar w Elblągu, przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania butelek zwrotnych. Dlaczego? Butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w którym dostępne jest piwo – w ciągu 5 lat może być wykorzystane ponownie nawet 25 razy bez żadnego dodatkowego przetworzenia.

Dodatkowo Browar w Elblągu za każdą oddaną butelkę w strefie przeznaczy 1 zł na zakup posiłków dla personelu medycznego ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, by w ten sposób podziękować za ich pracę. Posiłki zostaną zakupione w okolicznych lokalach, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią. Specjalna strefa będzie dostępna dla mieszkańców na
rynku w Elblągu od 4-6 grudnia.

Segreguj bezpiecznie

W obliczu obecnej sytuacji pandemicznej, strefa będzie zabezpieczona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i nie trzeba będzie wchodzić do środka, by oddać butelki. Obsługa strefy obowiązkowo będzie nosić maseczki ochronne, a Browar w Elblągu zapewni je także mieszkańcom. Dodatkowo przed wejściem dostępne będą środki dezynfekcyjne.

– Browar w Elblągu od zawsze był mocno związany z lokalną społecznością, ale też z dbaniem o środowisko naturalne. Każdego dnia staramy się dokładać swoją cegiełkę do wyzwania, jakim jest walka o dobrostan naszej planety. Dlatego cieszymy się z tego, że razem z mieszkańcami naszego miasta będziemy mogli uczestniczyć w tegorocznej odsłonie akcji „Daj butelce drugie życie”, która od lat promuje opakowania zwrotne jako najbardziej przyjazne dla środowiska. Jedna butelka zwrotna to w końcu nawet 10 razy mniejszy wpływ na środowisko w postaci emisji CO2. Co więcej, poza korzyściami dla środowiska, inicjatywa niesie za sobą pomoc naszej lokalnej służbie zdrowia i gastronomii, co stanowi dla nas ogromną motywację do działania – komentuje Mariusz Bitniok, dyrektor Browaru w Elblągu.

W strefie Grupy Żywiec mieszkańcy Elbląga będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu marek Specjal, EB, Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils, Namysłów Pils.

– Ostatnie miesiące były i wciąż są wyjątkowo trudnym okresem, którego negatywny wpływ odczuwamy wszyscy. Lokalne przedsiębiorstwa zmagają się z obostrzeniami, a lekarze w naszym elbląskim szpitalu robią co mogą, żeby zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Bardzo się cieszę, że Browar w Elblągu wyszedł z inicjatywą, która przyniesie korzyść dla środowiska, wesprze służbę zdrowia i restauratorów, a co więcej – zmotywuje mieszkańców miasta do pomocy. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Daj butelce drugie życie”, która już w ten weekend rozpocznie się na elbląskim rynku – mówi Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg.

Zwrot opakowań będzie możliwy bez okazania paragonu, a za zwróconą butelkę każdy otrzyma 0,35 zł. Tegoroczna akcja w Warce jest częścią realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie”, w ramach której można oddawać butelki zwrotne bez paragonu w ponad 7 tys. sklepów na terenie całej Polski. Szczegółowa mapa sklepów oraz specjalny formularz dla zainteresowanych sklepów dostępny
jest na stronie zwrocbutelke.pl.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register