Degażowanie włosów — na czym polega?

Degażowanie włosów to dość kontrowersyjny zabieg fryzjerski, który ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Nie sprawdzi się on w przypadku każdego rodzaju włosa i musi być prawidłowo wykonany, aby dać zadowalający efekt. Na czym polega degażowanie włosów? Podpowiadamy.

Czym jest degażowanie włosów?

Degażowanie inaczej nazywane efilowaniem jest to specjalna technika fryzjerska, która polega na przycinaniu włosów przy pomocy specjalnych nożyczek zwanych degażówkami. Jej celem nie jest skracanie włosów na długości, a nadanie im lekkości przez ich ucinanie na różnych wysokościach. Włosy powinny być suche, a technika możne być stosowana zarówno na samych końcach jak i na całej długości włosów. Po takim zabiegu włosy będą miały różną długość, a krótsze pasma zyskają na lekkości. Technika to nie jest tym samym co cieniowanie włosów, ponieważ degażować można również włosy, które są ścięte na prosto.

Czym są degażówki?

Degażówki to specjalne nożyczki fryzjerskie, które wyglądają jak tradycyjne, połączone z grzebieniem. Ich specjalne ząbki nie ścinają na prosto włosa, tylko zginają go i łamią. Nieodpowiednio użyte mogą dać niezadowalające efekty, dlatego jeśli jeszcze nigdy z nich nie korzystaliśmy, najlepiej udać się do fryzjera, który ma doświadczenie w posługiwaniu się nimi. Jeśli jednak wiemy jak je stosować, znajdziemy je na stronie: https://hairpro.pl/degazowki.

Dla kogo degażowanie włosów będzie odpowiednie?

Z pewnością z degażowania powinny zrezygnować osoby, które mają cienkie, łamliwe i zniszczone włosy. Nie sprawdzi się ono również u osób, które mają proste i gładkie włosy. Z metody tej mogą korzystać osoby, które mają grube gęste włosy, które do tego mocno się kręcą, ponieważ po takim zabiegu będą łatwiej się układać, przez to, że stracą nieco na objętości. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy ten zabieg będzie dla nas odpowiedni, skonsultujmy się z fryzjerem.

Degażowanie a cieniowanie — jakie są różnice?

Często zabieg degażowania jest mylony z cieniowaniem. Jednak musimy wiedzieć, że w ramach degażowania włosy są przerzedzane na całej długości, natomiast cieniując, robimy to tylko na pewnym niewielkim obszarze. Poza tym nożyczki, którymi wykonywany jest zabieg są zupełnie inne w przypadku cieniowania, gdzie korzysta się z tradycyjnych nożyczek fryzjerskich. W przypadku degażowania używane są degażówki, które nie przycinają, a łamią włosy, aby je przerzedzić. Jest to więc ważne szczególnie dla osób, które mają tendencję do rozdwajania się końcówek — taki zabieg może negatywnie wpłynąć na kondycję ich włosów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register