Dzielnicowych cały czas „kręci bezpieczeństwo”. Spotykają się z dziećmi

Blisko 250 dzieci, młodzieży i nauczycieli wzięło udział w dwóch prelekcjach przeprowadzonych wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 1. w Elblągu. Dzielnicowi z pierwszego rewiru przeprowadzili prelekcje na temat złości, agresji, przemocy i cyberprzemocy.

Policjanci odwiedzają szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą poruszają ważne dla wszystkich tematy bezpieczeństwa. Wczoraj dzielnicowi z pierwszego rewiru przeprowadzili prelekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Elblągu. W dwóch pogadankach wzięło udział blisko 250 osób. Mundurowi mówili o złości, agresji, przemocy i cyberprzemocy. Poruszali także zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– W ciągu roku, policjanci wszystkich pionów KMP, przeprowadzają ponad tysiąc spotkań z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami, rodzicami oraz seniorami z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Uczestniczy w nich ponad dziesięć tysięcy osób – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register