Elblążanin walczy z nowotworem. Jego życie „kosztuje” 15 tys. zł miesięcznie!

Były nauczyciel z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz organizator życia kulturalnego w naszym mieście, Wojciech Żukowski walczy z nowotworem wątroby. By żyć, musi przyjmować drogi lek. Jego rodzina apeluje o pomoc!

– U taty mojej żony – Wojciecha Żukowskiego – kilka miesięcy temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy wątroby. Choroba postępuje w zatrważającym tempie. Lek, który utrzymuje mojego teścia przy życiu nie jest refundowany i miesięczna nim kuracja kosztuje ponad 15 000 zł (Nexavar) – pisze członek rodziny Wojciecha Żukowskiego. – Oszczędności całej rodziny powoli są już na wyczerpaniu i boimy się, że na kolejny miesiąc życia Wojtka może zwyczajnie nie starczyć nam pieniędzy… Dlatego zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o każdą, nawet najmniejszą, pomoc finansową.

Pomóc można przez stronę: https://pomagam.pl/wojtekzukowski

ŻUKOWSKI WOJCIECH – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku rozpoczął pracę jako nauczyciel gry na fortepianie w Ognisku Muzycznym w Elblągu (1973-1976), a następnie dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Braniewie (1976-1984) i nauczyciel historii muzyki, audycji muzycznych i kształcenia słuchu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu (1981- 2005).

Od 1966 r. prowadził kościelną działalność muzyczną. W latach 1970-1980 prowadził zespół Orantes przy Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oo. Redemptorystów przy ul. Robotniczej 69 , w którym organizował koncerty beat-bitowe. Od chwili powstania parafii św. Brata Alberta przy ulicy Częstochowskiej był jej pierwszym organistą. W kościele św. Wojciecha prowadził chór parafialny oraz zespoły. W kościele Miłosierdzia Bożego przy Parafii św. Jerzego kierował zespołem grającym w każdą niedzielę na mszach młodzieżowych.

Od początku istnienia parafii św. Rafała Kalinowskiego był jej organistą (1993-2012) prowadząc przykościelny chór dziecięcy Schola Rafael. Ze wszystkimi zespołami, które współtworzył występował na terenie całego kraju. W latach 90. w Radiu EL i BIS prowadził audycje z muzyką klasyczną.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register