Gonili go, pobili i zabrali telefon. Trafili do aresztu!

Zarzuty rozboju usłyszeli dwaj mieszkańcy Braniewa, którzy stosując przemocy zabrali pokrzywdzonemu telefon o wartości 1.000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia, zaledwie kilka godzin po zgłoszonym przestępstwie. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Informację o rozboju, którego ofiarą stał się mieszkaniec Braniewa policjanci otrzymali w piątkowe popołudnie. Skierowany natychmiast na miejsce policyjny patrol ustalił, że dwóch nieznanych pokrzywdzonemu mężczyzn najpierw goniło go ulicą, a gdy schował się do jednej z klatek schodowych sprawcy pobili go i zabrali mu telefon komórkowy o wartości 1.000 złotych.

Policjanci ustalili wygląd jednego ze sprawców i kilka godzin po zdarzeniu obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi dwaj 34-letni mieszkańcy Braniewa.

Następnego dnia, gdy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i przyznali się do popełnionego przestępstwa. Z uwagi na charakter czynu i jego zagrożenie karne policjanci sporządzili wniosek o tymczasowy areszt wobec sprawców rozboju. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Wprost z policyjnej celi trafią do zakładu karnego, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register