Jaka powinna być odzież robocza dla magazyniera?

Pracodawca jest zobowiązany do tego, by zapewnić swoim pracownikom niezbędne narzędzia do pracy, a także w pewnych przypadkach odzież. Jednym z zawodów, gdzie istotny jest dobrze dobrany ubiór, bez wątpienia jest zawód magazyniera. Osoby zatrudnione na takim stanowisku muszą nie tylko przyjmować i wydawać towary, ale także je odpowiednio składować, a również często przenosić z jednej hali na drugą, na przykład przy pomocy wózków widłowych. Nierzadko pracują w dużych, nieocieplonych halach lub na zewnątrz. Jaka więc powinna być odzież robocza dla magazyniera? Podpowiadamy.

Jak dobrać odzież roboczą dla magazyniera pracującego wewnątrz hali?

Magazynierzy, którzy wszelkie swoje obowiązki wykonują wyłącznie wewnątrz ocieplanej hali, mogą korzystać na przykład ze specjalnego fartucha wykonanego z elastycznego i oddychającego materiału. Sprawdzi się on w przypadku, kiedy osoba taka pracuje głównie z lekkimi i czystymi produktami, a więc na przykład w hurtowni kosmetycznej czy farmaceutycznej. 

W przypadku, kiedy jednak magazynier swoje obowiązki wykonuje w wielkopowierzchniowej hali, gdzie zorganizowano na przykład magazyn wysokiego składowania, musi zaopatrzyć się w profesjonalną odzież roboczą, dostępną na przykład na antar.pl. W jej skład powinny wchodzić spodnie na szelkach, specjalna bluza lub kurtka, a także odpowiednie obuwie. Magazynier może pracować również w specjalnym kombinezonie roboczym, w którym znajdują się kieszenie umożliwiające przechowywanie na przykład narzędzi.

Jak dobrać odzież roboczą dla magazyniera pracującego na zewnątrz?

W przypadku, kiedy magazynier swoje obowiązki wykonuje nie tylko wewnątrz ocieplanej hali, ale również odpowiada na przykład za odbiór towarów czy transportowanie ich z jednego do drugiego budynku, a więc jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jego odzież musi zapewniać mu nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort termiczny. 

Strój takiego fachowca może się więc składać na przykład ze spodni roboczych typu ogrodniczki, bluzy, a także odblaskowej kurtki. Przydatne mogą być również specjalne rękawice. W niektórych magazynach pracownicy zobowiązani są do noszenia odblaskowych elementów na odzieży, a także kasków. Obuwie z kolei powinno być wyposażone we wzmacnianą konstrukcję podnoska oraz antypoślizgową i antyprzebiciową wkładkę. Podeszwa obuwia roboczego powinna być dobrze wyprofilowana i gruba. Zawsze jednak odzież robocza musi być dostosowana do warunków, w jakich pracuje magazynier.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register