Jakie błędy popełniamy na przejściach dla pieszych? Zobacz film

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu prowadzili działania związane z wykroczeniami jakimi są: wyprzedzanie i omijanie innych pojazdów w okolicach lub bezpośrednio na przejściu dla pieszych. To niebezpieczne wykroczenie, którego popełnienie może doprowadzić do wypadku potrącenia osoby pieszej.

W ciągu minionej doby policjanci zatrzymali do kontroli 28 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Wykonano także ponad 200 badań trzeźwości. W okolicach przejścia dla pieszych przy ul. Odrodzenia policyjny wideorejestrator nagrał kilku kierujących, którzy wyprzedzali bądź omijali pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Inny patrol zatrzymywał tych kierujących, którzy stworzyli takie zagrożenie.

Zatrzymano także mężczyznę kierującego autem ciężarowym. W trakcie kontroli okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania tym pojazdem. Mężczyzna miał tylko kategorię B.

-Dodatkowo policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń prowadzą czynności do nadesłanego filmu gdzie kierujący nie ustępuje pierwszeństwa pieszej znajdującej się na wspomnianym już przejściu przy ul. Odrodzenia. Oprócz mandatu kierującemu może grozić zatrzymanie uprawnień do kierowania wszelkimi pojazdami. O tym zadecyduje sąd – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register