Kolejne lato bez basenu. Miasto zapewnia…kurtyny wodne

– Fala upałów ponownie przetacza się przez Elbląg. Niestety jedynym rozwiązaniem dla elblążan jakie jest zaoferowane przez miasto są kurtyny wodne. Od dłuższego czasu wielu mieszkańców zgłasza się do mnie i przyznaje, że brak kąpieliska w Elblągu to poważny kłopot w okresie letnim – pisze radny Rafał Traks (PiS).

„Panie Prezydencie w swoim programie wyborczym „Programie na szóstkę” pisał Pan „Współpraca z mieszkańcami naszego miasta pomogła mi w podjęciu decyzji o ponownym kandydowaniu na urząd prezydenta miasta” (…) Nie ma dobrego zarządzania miastem bez współpracy z mieszkańcami i niedostrzegania ich potrzeb i oczekiwań. To przecież mieszkańcy tworzą miasto. Zapewniam Państwa, że nadrzędnym priorytetem mojej prezydentury będzie dobro wszystkich elblążan, każdej grupy społecznej, wiekowej czy zawodowej.

W II kierunku rozwoju swojego programu wyborczego „Program na 6” w pod tytule SPEŁNIONA MŁODZIEŻ obiecał Pan budowę kompleksu basenowego przy ulicy Spacerowej.

Projekt przygotowany przez Pana nie osiągnął wymaganej punktacji, prawdopodobnie nie otrzyma wsparcia finansowego i nie będzie realizowany. Może warto rozpocząć proces konsultacji z mieszkańcami i zrealizować drugi etap budowy Centrum Rekreacji Wodnej, polegający między innymi na rewitalizacji odkrytego basenu miejskiego przy ul. Moniuszki w oparciu o pomysły mieszkańców?” – pisze radny Rafał Traks.

Radny też wysuwa w stronę prezydenta Witolda Wróblewskiego konkretne pytania:

1) Czy podczas najbliższych sesji Rady Miasta przedstawi Pan propozycję rozwiązania problemu braku basenu (kąpieliska) otwartego dla mieszkańców Elbląga ewentualnie rozpocznie debatę na ten temat?

2) Baseny osiedlowe w kampanii Prezydenckiej z 2013 roku obiecywał Jerzy Wilk. W Toruniu zaś zbudowano wspaniały kompleks basenowy za jedyne 2,5 miliona złotych.

3) Czy jest Pan za tym by w Elblągu stworzyć takie otwarte baseny osiedlowe jak w Toruniu na następny sezon wakacyjny zanim ruszy wielka inwestycja odbudowy dużego kąpieliska?

Fala upałów ponownie przetacza się przez Elbląg. Niestety jedynym rozwiązaniem dla elblążan jakie jest zaoferowane przez…

Opublikowany przez Rafał Traks – Radny Rady Miejskiej w Elblągu Wtorek, 30 lipca 2019

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register