Kolejni amatorzy nielegalnych rajdów po lesie zatrzymani

W piątek, 24 kwietnia, ok. godz. 17 Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg zatrzymała dwie osoby poruszające się po lesie motocyklami. Zatrzymane osoby jeżdżąc po lesie niszczyły ściółkę leśną, rozjeżdżały szlak turystyczny i łamały zakaz wstępu do ostoi zwierzyny.

Dzięki znajomości ternu i dobrze zorganizowanej zasadce, Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg zatrzymała dwóch sprawców nielegalnych rajdów, tym razem bez konieczności organizacji pościgu. Sprawcy zostali ukarani grzywną. Zatrzymane osoby musiały czuć się bezkarne, gdyż w lesie w okolicy, w której zostały zatrzymane znajdowały się ślady ich wcześniejszej obecności.

Przypominamy, że w  Polsce jazda po lesie samochodem czy też motorem jest zabroniona. Osoby, które rozjeżdżają tereny leśne łamią nie tylko ustawę o lasach (art.29 „Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach”), ale również kodeks wykroczeń (art. 161 „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny”).

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register