Mieszkaniec gminy Małdyty zatrzymany z bronią

Ostródzcy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, przy których zabezpieczyli nielegalną broń oraz narkotyki. Jest to efekt wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy, które zostały zweryfikowane. Policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że grupa osób przebywających w Ostródzie, może posiadać nielegalne substancje oraz przedmioty. Postanowili to zweryfikować. W miniony czwartek (23.04.2020) wieczorem zauważyli pięciu mężczyzn grupujących się przy samochodach na jednej z ulic w mieście. Mężczyźni ci zareagowali nerwowo na widok policjantów, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć co robią w tym miejscu.

W trakcie legitymowania oraz kontroli osobistej tych osób, policjanci ujawnili przy 39-latku woreczek z zielonym suszem roślinnym. W jednym z kontrolowanych samochodów kryminalni znaleźli broń oraz amunicję. Jak się okazało, broń jest nielegalna, a żaden z mężczyzn nie posiada na nią zezwolenia.

Cała piątka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że nielegalny pistolet i amunicja należą do 37-letniego mieszkańca gminy Małdyty. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Policji w Ostródzie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register