Michał Missan: Koalicja z Wróblewskim? Jeśli taka będzie decyzja „góry”

Na zwołanej dziś konferencji prasowej Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta podziękował elblążanom za głosowanie na niego i na jego formację. Nie zdecydował się jednak na deklarację, że jest gotów utworzyć koalicję z Witoldem Wróblewskim.

Michał Missan uzyskał trzeci wynik wyborczy w starciu o urząd prezydenta miasta. Na tym więc zakończył swoją rywalizację. Do drugiej tury przeszli Witold Wróblewski i Jerzy Wilk.

Missan dziękował dziś elblążanom za poparcie, jakiego udzielili jemu (ponad 19 procent głosów) oraz Koalicji Obywatelskiej (tu nieoficjalnie wiadomo, że ta formacja może zwyciężyć wybory samorządowe w Elblągu).

– Mamy dobry wynik, jednak z prognoz wynika, że niewystarczający do samodzielnych rządów w Radzie Miasta – mówi Michał Missan.

Co dalej? Czy możliwa jest koalicja PO z KWW Witolda Wróblewskiego?

Na to pytanie Michał Missan unikał jednoznacznej odpowiedzi. Stwierdził jedynie, że o tym może zdecydować porozumienie zawarte w Sejmiku Wojewódzkim. Jeśli tam zapadną decyzje o koalicji PO z PSL, być może podobne porozumienie będzie możliwe w elbląskiej Radzie Miasta.

– Jednak zdania o współpracy z Witoldem Wróblewskim nie zmieniam. Nie wycofuję się z tego o czym wcześniej mówiłem. Oceniam ja nadal krytycznie – dodał Michał Missan, dając do zrozumienia, że z własnej woli takiej koalicji z obozem prezydenckim nie będzie chciał zawierać.

Kandydat PO na prezydenta miasta wykluczył również możliwość objęcia przez niego stanowiska wiceprezydenta, jeśli wybory w II turze wygra Wróblewski. Jest jednak zainteresowany funkcją przewodniczącego Rady Miasta.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register