Najpierw krytykowali teraz popierają. Czy PO w Elblągu można jeszcze wierzyć?

Niesamowita zmiana decyzji liderów Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. Po apelu senatora Jerzego Wcisły również Michał Missan publicznie nawołuje do głosowania na Witolda Wróblewskiego. Czy elbląskim politykom Platformy Obywatelskiej można jeszcze wierzyć?

Jeszcze kilka tygodni temu Michał Missan ostro krytykował Witolda Wróblewskiego za styl sprawowania władzy oraz stanowczo odżegnywał się od jakiekolwiek możliwości dalszej współpracy z obecnym prezydentem. Tuż po I turze wyborów prezydenckich, kiedy już wiedział, że zajął dopiero trzecie miejsce wykluczył udzielenie poparcia dla Wróblewskiego. Stwierdził, że nie poprze żadnego z dwóch walczących o prezydenturę kandydatów.

Teraz, niespodziewanie, zwraca się do swoich wyborców o poparcie w drugiej turze właśnie Witolda Wróblewskiego.

– Samorząd lokalny jest esencją samorządności w demokratycznym kraju. To tu realizowane są najistotniejsze potrzeby mieszkańców. To właśnie samorząd lokalny odpowiada za sprawną realizację zadań na rzecz lokalnej społeczności. Zgadzam się zatem z Prezydentem Witoldem Wróblewskim, iż należy współpracować z każdym, komu te sprawy leżą na sercu – pisze na swoim koncie na facebooku Michał Missan. – Pan Prezydent jasno zadeklarował to po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów. Odpowiedziałem deklaracją gotowości do współpracy w nadchodzącej kadencji dla dobra mieszkańców i miasta. Jestem, tak jak reszta kolegów z PO, orędownikiem koalicji PO-PSL, która doskonale sprawdziła się w ubiegłych latach na szczeblu wojewódzkim. Jestem przekonany, że Koalicja Obywatelska nadal będzie z powodzeniem kontynuowała tę współpracę w nadchodzącej kadencji. Uważam też, że każdy ma prawo głosować zgodnie z własnym sumieniem i nie wolno nikogo stygmatyzować z powodu jego przekonań (…). Zapraszam Was do wzięcia udziału w II turze wyborów samorządowych. Skorzystajcie ze swojego przywileju obywatelskiego. Ja oddam głos na Witolda Wróblewskiego, kandydata popieranego przez Koalicję Obywatelską.

Szanowni Państwo. Samorząd lokalny jest esencją samorządności w demokratycznym kraju. To tu realizowane są…

Opublikowany przez Michał Missan Wtorek, 30 października 2018

Wcześniej podobną deklarację złożył senator PO Jerzy Wcisła, który wcześniej również mało pochlebnie wypowiadał się o koalicji Platformy z prezydentem Witoldem Wróblewskim.

Więcej o tym tu: http://fakty.elblag.pl/poparcie-platformy-senator-wcisla-apeluje-o-glosowanie-na-wroblewskiego/

Natomiast w grudniu 2017 r. Jerzy Wcisła tak mówił o współpracy PO z prezydentem Wróblewskim.

– Koalicja z prezydentem pewnie przetrwa, ale jeśli ktoś spyta kogokolwiek z PO, czy jest z niej zadowolony, to nie będzie nikogo, kto by to przyznał. Pytanie, czy w ogóle jest się w tej koalicji, bo my od samego początki mówimy o tym, że mamy pewne wątpliwości. Poza tym, że bierzemy udział w głosowaniach i popieramy projekty tworzone przez prezydenta – mówi Jerzy Wcisła (źródło: portel.pl). – Gdybym był radnym, nie zagłosowałby za budżetem miasta, niekonsultowanym z klubem radnych PO i z tak wprowadzanymi zmianami przez klub PiS.

W jednym z portali internetowych senator Jerzy Wcisła, szef PO w Elblągu otwarcie zaatakował prezydenta Elbląga, wykluczając dalszą współpracę, a nawet wzywając Wróblewskiego do rezygnacji z kandydowania w nadchodzących wyborach samorządowych.

„Oczywiście, musimy wyciągnąć wnioski z obecnej niezbyt udanej koalicji. Pamiętajmy, że była ona możliwa tylko dlatego, że w 2014 roku ja zrezygnowałem ze startu w wyborach na rzecz Witolda Wróblewskiego. Całkiem poważnie biorę pod uwagę scenariusz, w którym w 2018 roku taką decyzję podejmie Witold Wróblewski (…).Koalicję, z definicji powołuje się po to, by wspólnie zarządzać. Nie mamy wrażenia, że w obecnej kadencji Platforma Obywatelska uczestniczy w sprawowaniu władzy w Elblągu. Co najwyżej autoryzuje władzę Prezydenta Witolda Wróblewskiego” – mówił Jerzy Wcisła.

Co się teraz stało, że liderzy PO w Elblągu raptem zmienili zdanie?

3 komentarze

 • 198 Reply

  31 października 2018 at 07:01

  Zarzekala sie żaba blota i sama w nie wpadla he,he.

 • D. Reply

  31 października 2018 at 11:26

  Michał Missan odpadł w wyborach więc przekazał swoje głosy dla Witolda Wróblewskiego i dobrze. To nie jest żadna zmiana polityki. Po prostu bliżej PO do PSL niż zbratanie się zPIS. Czy to takie dziwne???

 • poldi Reply

  4 listopada 2018 at 18:37

  To się kolego nie pitoli wpierw, że na gościa głosu swojego nie odda, a nie potem raptem jak gdyby nigdy nic. To zwykła hipokryzja, którą Ty usprawiedliwiasz rzekomą polityką. Dla mnie taki gość to zwykły kłamca, który nie zasługuje na jeden choćby głos. Takich mamy kandydatów właśnie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register