Nauka angielskiego online – jak nadrobić zaległości ze szkoły

Nikt nie ma wątpliwości: w części szkół nauczanie zdalne znacznie odbiegało od obrazków prezentowanych w komunikatach medialnych. Wielu nauczycieli okazało się nie do końca przygotowanych do nauczania w ten sposób, część dzieci do tej formy nauki podeszła także z bardzo dużą rezerwą. Efektem są braki, które trzeba jakoś nadrobić. Paradoksalnie może w tym pomóc nauczanie zdalnie, jak choćby nauka angielskiego online.

  1. Nauka angielskiego online – zdalnie z innymi efektami
  2. Kurs angielskiego online – jak wybrać?

Nauka angielskiego online – zdalnie z innymi efektami

Nauczanie online może być ciekawe, angażujące i skuteczne. Aby tak było, potrzebne jest jednak odpowiednie nastawienie i przygotowanie obu stron. Przede wszystkim przygotowany do takiej formy pracy musi być oczywiście nauczyciel. Dzisiaj nauka angielskiego online przebiegać może w sposób, który nawet nieco mniej zaangażowanego ucznia zachęci do współpracy.

Nauka języka obcego przez Internet to także szansa na rozmowę z różnymi native speakerami, którzy zachęcają do ćwiczenia swoich kompetencji, szukania idiomów, szansy na porozumienie z obcokrajowcem. Wszystkie badania pokazują, że native speaker online to jedna z najskuteczniejszych metod nauki języka obcego. Dwie rozmowy w tygodniu podczas wakacji mogą zdziałać cuda, pod warunkiem, że po stronie ucznia również pojawi się odpowiedni poziom zaangażowania.

Kurs angielskiego online – jak wybrać?

Kurs angielskiego online dostępny jest właściwie “od ręki”. Coraz więcej szkół proponuje tę formę nauczania. Wybierając konkretne rozwiązanie warto jednak sprawdzić kompetencje i przygotowanie prowadzących zajęcia. Chodzi przede wszystkim o to, aby przekonać się, czy dana osoba będzie w stanie dopasować się do potrzeb dziecka, zaangażować je podczas spotkania online. Świetnym pomysłem jest więc lekcja próbna, podczas której można zorientować się na, ile dany native speaker ma również odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, potrafi ciekawie i z pomysłem zaprezentować dany temat i zachęcić dziecko do rozmowy.

Plusem nauczania online jest także to, że można je prowadzić właściwie z dowolnego miejsca w Polsce, nie trzeba spotkań przerywać na czas wyjazdu. Jeśli tylko ta forma spotkań będzie uczniowi odpowiadać, można ją spokojnie kontynuować przez całe wakacje. Po dwóch miesiącach efekty mogą być naprawdę zaskakujące.

Warto więc wybierać także te szkoły, w których zajęcia można rozpocząć w dowolnym momencie i w dowolnym momencie zakończyć. Podpisywanie umowy na określoną liczbę godzin i związaną z nimi zapłatą w przypadku nauczania dziecka nie ma większego sensu. Kurs angielskiego online ma potrwać tyle, ile potrzebować będzie go uczeń. Jeśli będzie mu się podobało, sam nie będzie chciał zrezygnować.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register