Nożownik na wolności. Elblążanie ostrzegają w Internecie

Aresztowany i ponownie wypuszczony na wolność. Chodzi o „nożownika” czyli mężczyznę, który terroryzuje mieszkańców osiedla „Za Politechniką”. Elblążanie zaczynają ostrzegać siebie nawzajem w internecie przed groźnym sąsiadem.

Elblążanki, mieszkanki osiedla „Za Politechniką” z niepokojem informują siebie nawzajem, że chory psychicznie mężczyzna ponownie jest na wolności. Na jednej z facebookowych grup zaczęły ostrzegać przed nim.

– Uważajcie na tego człowieka, czy nie kręci się koło szkół i nie zaczepia dzieci – pisze elblążanka i dodaje, że niedawno zaczepiał na dworze jej córkę i inne dzieci. Na szczęście interweniował jej mąż i sąsiedzi.

Inna kobieta apeluje o robienie zdjęć i filmików z „wyczynów” mężczyzny. Ten, według niej, ma chorować na schizofrenię paranoidalną oraz spożywać duże ilości alkoholu. 23 grudnia 2017 r. miał podobno doprowadzić do pożaru mieszkania. Otrzymał nakaz opuszczenia lokalu. Prokuratura, według elblążanki, wypuściła mężczyznę na wolność ze względu na brak „mocnych dowodów”. Mężczyzna uszkodził też kilka samochodów, przecinając nożem opony.

Kobieta dodaje, że niedawno mężczyznę zatrzymała policja, jednak „nic nie mogli zrobić” ponieważ żadnemu dziecku nie stała się jeszcze krzywda.

W tej sprawie z naszą redakcją kontaktowali się reporterzy programu TVN Uwaga, którzy już zbierają materiały w tej bulwersującej sprawie. Anna Kalita, dziennikarka TVN również prosi o przesyłanie do niej wszystkich informacji.

Niedawno patrol policjantów prewencji zatrzymał 44-letniego mężczyznę z nożem. Wcześniej miał ubliżać mieszkańcom osiedla a chwilę później przebił opony w trzech zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, którzy przyjechali na osiedle „Za Politechniką” szybko obezwładnili agresywnego mężczyznę z 20 centymetrowym nożem. Z relacji świadków wynikało, iż najpierw miał on zaczepiać osoby i im ubliżać, chwilę później poszedł na osiedlowy parking i zaczął przebijać nożem opony w zaparkowanych samochodach.

Wtedy nadjechali wezwani na miejsce policjanci. Po okrzykach „Stój!” „Policja”,  44-latek odrzucił nóż. Obezwładniono go i założono mu na ręce kajdanki. Policjanci przebadali go również alkotestem.

– W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Policjanci ustalili właścicieli trzech uszkodzonych samochodów. Za uszkodzenia mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – mówił kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Nasi Czytelnicy zwracają jednak uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy ten mężczyzna chodzi z nożem, grozi sąsiadom, niszczy mienie. Doprowadził nawet do pożaru własnego mieszkania.

Jedna z Czytelniczek informuje, że agresor jest chory na schizofrenię. Właśnie przez chorobę policjanci właściwie niewiele mogą zrobić w tej sprawie.

– Zatrzymują go i znów wypuszczają – pisze kobieta. – To druga taka sytuacja w ciągu dwóch tygodni! Cierpi na schizofrenię i chodzi z nożem po ulicach. W końcu dojdzie do tragedii.

Przebicie opon w kilku samochodach skomentował również jeden z naszych Czytelników: – To nie pierwsza taka Jego akcja.

Do tej bulwersującej sprawy wkrótce powrócimy.

fot. poglądowe.

 

2 komentarze

  • 72629 Reply

    19 kwietnia 2018 at 15:12

    Szkoda ze nie dotarl do Prokuratora,moze w tedy nie bylby wypuszczony.Kurde!!!!

  • Jan Reply

    19 kwietnia 2018 at 19:12

    Parę lat temu upośledzonego chłopaka zamknęli za kradzież roweru, a niebezpiecznego schizola latającego z nożem po osiedlu i straszącego ludzi puszczają wolno. Śmiech na sali. Kto odpowie jak dojdzie do tragedii?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register