Olimpia Elbląg jako „kiełbasa wyborcza”? Klub sportowy odpowiada radnemu

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radny Rafał Traks zarzucił prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu, że wykorzystuje młodych piłkarzy Olimpii Elbląg do wyborczej promocji swojej osoby. Radny określił to mianem „kiełbasy wyborczej”. Na te słowa zareagował klub ZKS Olimpia Elbląg.

Do starcia pomiędzy radnym PiS Rafałem Traksem a prezydentem Witoldem Wróblewskim doszło podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radny wówczas odniósł się do konferencji prasowej prezydenta, gdzie włodarz zarzucił radnym PiS, że program „Elblążanin +” jest „kiełbasą wyborczą”.

– Nie ma chyba lepszej osoby, która funduje mieszkańcom kiełbasę wyborczą, jak pan, Panie Prezydencie. Otóż, Szanowni Państwo, Pan Prezydent dwukrotnie obecny był na strefie kibica. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wręczał młodym zawodnikom Olimpii medale wcześniej im odebrane. Chłopcy już raz byli nagradzani za swoje sukcesy sportowe, o czym można przeczytać w elbląskich mediach. Ale na potrzeby kampanii wyborczej Pana Prezydenta, chłopcom odbierano medale i puchar, tylko po to, by je jeszcze raz wręczyć, już w obecności mieszkańców, właśnie na Elbląskiej Strefie Kibica – mówił radny Rafał Traks. – O tym fakcie głośno mówili rodzice oraz same dzieci, które były zdziwione, że raz wręczone medale muszą oddać, by za chwilę ponownie je otrzymać, tym razem już z rąk Pana Prezydenta. Jeśli chciał Pan docenić tych młodych piłkarzy wystarczyło zakupić statuetkę lub osobny puchar i go wręczyć, a nie odbierać dzieciom medale, by w blasku fleszy jeszcze raz zawieszać je na szyjach młodych adeptów piłki nożnej. To jest dopiero kiełbasa wyborcza, którą Prezydent Elbląga funduje mieszkańcom. Takich scen nie powstydził by się sam Stanisław Bareja pisząc scenariusz do swoich komedii. Dziś bez wahania można nazwać Pana, Panie Prezydencie, najlepszym sprzedawcą kiełbasy wyborczej, która, delikatnie mówiąc, jakościowo jest bardzo, bardzo słaba i zwyczajnie niesmaczna.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radny-kontra-prezydent-o-kielbasie-wyborczej-na-sesji-rady-miasta/

Do słów radnego Rafała Traksa odniósł się w pisemnym oświadczeniu klub ZKS Olimpia Elbląg. Klub stanowczo domaga się, aby młodych sportowców nie wykorzystywać w rozpoczynającej się właśnie samorządowej kampanii wyborczej.

Poniżej pismo klubu ZKS Olimpia Elbląg jako odpowiedź dla radnego Rafała Traksa.

 

olimpia1 olimpia2

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register