Oświetlenie w marynarskim stylu

Marynarski styl kojarzy się najczęściej z wakacjami, z kolorami różnych odcieni błękitu, z miło spędzonym czasem. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej można spotkać się z aranżacją wnętrz w stylu marynarskim. Nie jest to jednak tylko odpowiednie umeblowanie czy kolor ścian, ponieważ ważny jest również wybór oświetlenia. Marynarski styl to przede wszystkim różnego rodzaju drewniane kształty kojarzące się z morzem, np. statki, muszle czy kotwice. Jakie oświetlenie w stylu marynarskim wybrać?

Marynarski sufit 

Chcąc wprowadzić w pomieszczeniu marynarski styl często pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej lampy wiszącej, która poprzez swój kształt i kolor nada pomieszczeniu stylu marynarskiego. Ciekawą propozycją są lampy Ideallux oraz ich poszczególne modele, takie jak lampy Ideallux Fisherman, które są wykonane z metalu i swoim kształtem przypominają latarnię rybaka. Lampy Ideallux doskonale sprawdzą się jako dodatek do aranżacji pomieszczenia w stylu marynarskim. 

Dodatki w marynarskim stylu 

Jeśli dane pomieszczenie ma być urządzone w stylu marynarskim warto zwrócić uwagę na dodatki, które mogą tworzyć np. lampy podłogowe lub lampy biurkowe. Poszczególne lampy Zuma Line charakteryzują się oryginalnym stylem, który z pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą, aby ich wnętrza były w stylu marynarskim. W ofercie Zuma Line można znaleźć lampy o ciekawych kształtach, wyglądające jakby były zrobione z drewna, np. Spot Zuma Line Quadro, który nawiązuje do marynarskiego stylu. 

Szukając dodatków oświetlających w stylu marynarskim warto pomyśleć o kinkietach na ścianę. Tu dobrym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się ofercie lamp Shilo, wśród których można znaleźć kinkiety przypominające swoim kształtem żagiel, np. Kinkiet Kabe 9016/GU10/CZ Shilo. Dekorując pomieszczenie w stylu marynarskim dodatki mogą pełnić kluczową rolę. Dzięki nim wnętrze zyska niepowtarzalny styl. 

Marynarskie kolory – jakie wybierać?

Marynarski styl to przede wszystkim kolory takie jak różne odcienie niebieskiego, błękitu oraz bieli. Te kolory najczęściej kojarzą się z morzem, z morskimi falami, dzięki którym w danym pomieszczeniu można poczuć morski klimat. Decydując się na lampy w  różnych odcieniach niebieskiego, warto również wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju drewniane elementy ozdobne jak, np. drewniana lampka nocna, która znakomicie wkomponuje się we wnętrze w marynarskim stylu. Podobnie jak lampy na sznurkach, które przywołają morskie wspomnienia.

Marynarski styl – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Styl marynarski będzie pasował praktycznie wszędzie, jeśli jesteś zwolennikiem morskich kolorów i kształtów przypominających np. statki, kotwice, żagle czy po prostu morze. Stylizując dane pomieszczenie wybór oświetlenia może okazać się kluczowy, ponieważ oświetlenie nie tylko oświetli wnętrze, ale również w doskonały sposób pomoże wyeksponować takie elementy jak różnego rodzaju ozdoby w stylu marynarskim, np. dekoracyjna kotwica umieszczona w salonie. Oświetlenie marynistyczne świetnie sprawdzi się nawet w pokoju dziecięcym. Dzięki wielu możliwościom, jakie zapewniają dodatki oświetleniowe, można w dowolny sposób zaaranżować pokój dziecka poprzez wybór odpowiednich lamp, np. w kolorach niebieskich pasów. Pokój dziecięcy w stylu marynarskim to także możliwość zastosowania ciekawych kształtów, które z pewnością zainteresują dziecko, np. lampa w kształcie łodzi lub statku. 

Oświetlenie w stylu marynarskim jest popularne ze względu na swoją uniwersalność. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wnętrza stylizowane w  morskiej atmosferze.  Wybierając oświetlenie w marynarskim stylu można stworzyć klimat przypominający nadmorski domek, dzięki czemu wspomnienia z wakacji będą obecne każdego dnia. Marynarski styl oświetlenia sprawi, że wnętrze danego pomieszczenia stanie się bardziej przyjazne dla miłośników morskich klimatów. 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register