Pasłęk bez wody. Na pomoc ruszyli strażacy z Krzewska ze specjalnym urządzeniem

Jak już informowaliśmy, mieszkańcy Pasłęka zostali pozbawieni możliwości korzystania z bieżące wody. Na pomoc mieszkańcom tego miasta ruszyli strażacy z Krzewska ze specjalnym urządzeniem!

Mieszkańcy Pasłęka nie mogą korzystać z wody w kranach. Ta została zanieczyszczona i nie nadaje się do spożywania czy higieny! Taką decyzję wydała Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Elblągu.

Jak podało radio RMF obecność bakterii w wodociągach może być efektem powodzi. Podtopienia spowodowała rzeka Wąska, która po obfitych opadach deszczu wylewając się z koryta zalała część miasta.

Wodociąg zaopatruje w wodę 15 miejscowości. Oprócz Pasłęka także Mariankę, Leszczynę, Borzynowo, Aniołowo, Rogowo, Zielony Grąd, Rzeczną, Łączną, Krosno, Krosienko, Robity, Kupin, Gołąbki i Pólko. W sumie wodę z wodociągu pobiera 14 tys. 181 osób.

Z tym problemem zmierzyli się strażacy z OSP Krzewsk, którzy posiadają specjalną cysternę, którą można zaopatrywać mieszkańców Pasłęka w wodę.

– W dniu dzisiejszym nasza cysterna udała się do Pasłęka celem ustanowienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę pitną – informują strażacy. – Ma to związek z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, mówiącą iż woda w tamtejszych kranach nie nadaje się do spożycia.

Przypominamy, że nasze “maleństwo” może jednorazowo przewieźć 18 000 litrów wody pitnej – co stanowi ją największym tego typu pojazdem w powiecie – zaś dzięki niedawnej instalacji nowoczesnej pompy Tohatsu może być także z powodzeniem wykorzystywana w akcjach gaśniczych.

W dniu dzisiejszym nasza cysterna udała się do Pasłęka celem ustanowienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę pitną…

Publié par Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku sur jeudi 21 septembre 2017

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register