Pies umierał długo i w cierpieniach. Sprawę wyjaśniają policjanci

Policjanci z Elbląga pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 3-letniej suczki, która na łańcuchu w jednym z gospodarstw na terenie gminy Godkowo (pow. elbląski) konała z głodu przez kilka tygodniu. Po sygnale od jednego z mieszkańców policjanci i inspektorzy ds. ochrony zwierząt weszli na posesję. Niestety było już za późno.

Pomimo pomocy weterynarza zwierzę nie przeżyło. 42-letnia właścicielka czworonoga może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Sprawa miała miejsce 13 listopada br. Pracownicy schroniska “Psi-Raj” w Pasłęku dostali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Godkowo (pow. elbląski) pies kona na łańcuchu. Natychmiast powiadomili policjantów i wspólnie pojechali na miejsce. Zgłoszenie się potwierdziło. Suczka w wieku około 3 lat, na łańcuchu, leżała przed budą. Była już w stanie agonalnym. Niemniej jednak funkcjonariusze przewieźli ją do lekarza. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynarza, nie udało się jej uratować. Była skrajnie wygłodzona. Lekarz określił jej stan jako śmierć głodową. Zwierzę mogło cierpieć i umierać przez kilka tygodni.

42-letnia właścicielka psa była pobudzona i agresywna wobec funkcjonariuszy. Nie poczuwała się do winy. Powiedziała jedynie, że zauważyła, że pies źle się czuję. Sprawa jest nadal wyjaśniana. Cały czas policjanci czekają na opinię biegłego, który po sekcji zwłok zwierzęcia ustali dokładną przyczynę jego śmierci. Nie budzi wątpliwości fakt, że zwierzę zostało znalezione w stanie agonalnym. Ważyło niecałe 3 kg, gdzie powinno ważyć co najmniej 8 kg.

– Jeżeli zarzuty się potwierdzą kobieta może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W świetle przepisów prawa może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu.

4 komentarze

 • Twardowski Reply

  27 listopada 2018 at 22:28

  Co to tyle debatowac poraz ktorys ! Ta Pania przywiazac na tym samym miejscu tym samym lancuchem i czekac az zdechnie ; a nie posylac do wiezienia za podatnikow pieniadze ( o ile tak daleko dojdzie )

 • Twardowski Reply

  27 listopada 2018 at 22:41

  Ta kobieta powinna juz byc na tym samym lancuchu czekajac na ostatnia godzine

 • Twardowski Reply

  27 listopada 2018 at 22:53

  Ta babe przwiazac na tym samym miejscu i niech czeka na ostatnia godzine

 • Sasa Reply

  28 listopada 2018 at 13:53

  Aż się płakać chce jak się czyta ten artykuł. Bezduszny babsztyl, żałowała kawałka chleba czy czegokolwiek dziennie, świnia nie człowiek. A żeby w nocy się budziła codziennie z koszmarem, nie ma wytłumaczenia. Pies – największy przyjaciel człowieka z pełną odpowiedzialnością , a ona gorsza niż …..szkoda słów, aż serce ściska. Bezbronne stworzenie , zdane tylko na nią, ….nie człowiek

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register