3 miesiące aresztu za napad na sklep w Elblągu

Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące 29-latka, który dokonał rozboju w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej w Elblągu. W trakcie przestępstwa mężczyzna posługiwał się plastikową atrapą broni.

Przypomnijmy: Do zdarzenia a właściwie zdarzeń doszło w miniony wtorek na terenie Elbląga. Najpierw sprawca odwiedził sklep w okolicach parku Kajki – tam nie udało mu się zrabować pieniędzy. Niedługo później w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej zagroził ekspedientce trzymanym w ręku pistoletem. Stamtąd mężczyzna zrabował niedużą kwotę pieniędzy. Policjanci operacyjni pracowali nad ustaleniem sprawcy napadu już od wtorkowego wieczoru.

Zaraz po napadzie użyty był również pies tropiący. Wczoraj policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 29-atka, który przyznał się do tych czynów. Policjanci zabezpieczyli również „pistolet” na plastikowe kulki, którym posłużył się mężczyzna. 29-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register