PiS zwleka z ogłoszeniem kandydata na prezydenta Elbląga

Poseł Jerzy Wilk zwołał wczoraj konferencję prasową. Wydawało się, że padnie tam deklaracja o starcie polityka PiS w jesiennych wyborach samorządowych. Nic takiego się jednak nie stało.

Podczas konferencji prasowej poseł PiS Jerzy Wilk nie poinformował, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Elbląga w najbliższych wyborach samorządowych.

Jak wiadomo o ten urząd powalczą w jesiennych wyborach samorządowych Witold Wróblewski – aktualny prezydent Elbląga (KWW Witold Wróblewski, PSL) oraz Michał Missan (Platforma Obywatelska). To już pewne kandydatury. Teraz czekamy na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Wilk nie zaprzecza, że jeśli partia tak zdecyduje ( tego nadal jeszcze nie wiadomo), to w wyborach prezydenckich wystartuje. Jednak Prawo i Sprawiedliwość nadal zwleka z podaniem nazwiska kandydata na urząd prezydenta Elbląga. Takiego kandydata kilka dni temu zaprezentowano już w Olsztynie.

Elbląski parlamentarzysta PiS przekonuje, że to opóźnienie wynika głównie z niedyspozycji zdrowotnej Jarosława Kaczyńskiego, który podobno sam chciał pojawić się w Elblągu i przedstawić kandydata. Jednak w takie deklaracje trudno dać wiarę. Najwyraźniej Prawo i Sprawiedliwość jeszcze zwleka z podjęciem wiążącej decyzji.

Wiadomo, że PiS zamawiało sondaże preferencji wyborczych, również w Elblągu. Jak w nich wypadał Jerzy Wilk? Tego nie wiadomo. PiS jednak zapewnia, że kandydata na prezydenta naszego miasta poznamy jeszcze w maju.

Jerzy Wilk prezydentem Elbląga już był w skróconej kadencji samorządu (2013-2014). Ponownie kandydował na to stanowisko w wyborach samorządowych w 2014 r. Jednak przegrał wówczas w drugiej turze z Witoldem Wróblewskim. W 2015 r., startując w wyborach parlamentarnych z listy PiS, zdobył mandat posła na Sejm.

2 komentarze

  • Andrzej Reply

    17 maja 2018 at 10:54

    W jakim celu ten pan miał by kandydować na Prezydenta Elbląga???

  • Andrzej Reply

    17 maja 2018 at 10:55

    W jakim celu ten pan miał by kandydować na Prezydenta Elbląga??? Całkowicie nie pasuje do tej funkcji.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register