Radni PiS: „Nie ulegniemy szantażowi prezydenta oraz przedsiębiorców”

Rafał Traks, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości, wykluczył możliwość aby klub zgodził się na podjęcie do końca kwietnia decyzji o odkupieniu infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego. – Nie ugniemy się przed szantażem pana prezydenta i jego kolegów z PT „Góra Chrobrego” – zapowiada radny.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości wykluczyli możliwość podjęcia jeszcze w tym miesiącu decyzji w sprawie przejęcia infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego.

– Prezydent miasta powołał zespół w tej sprawie, w którym znaleźli się urzędnicy i radni PO oraz SLD. My do tego zespołu nie weszliśmy, ponieważ nie chcemy brać udziału w tym cyrku – mówił radny Rafał Traks. – Prezydent na siłę, za pomocą radnych miejskich, chce wymusić podjęcie decyzji o odkupieniu tej infrastruktury za 3 mln zł brutto od prywatnego przedsiębiorstwa. Miasto jest płatnikiem podatku VAT. Nie otrzymaliśmy żadnych analiz czy dokładnych wyliczeń kosztów. Na dziś więc nie podejmiemy takiej decyzji, jakiej oczekuje od radnych prezydent miasta.

Radny Rafał Traks zwrócił uwagę, że prezydent Witold Wróblewski wiedział o ciężkiej sytuacji przedsiębiorstwa. Jednak nie rozmawiał wcześniej o tym problemie z radnymi.

– Dopiero niedawno otrzymaliśmy od prezydenta miasta pismo w tej sprawie, że decyzję musimy podjąć do końca kwietnia – dodaje radny Traks. – Naszym zdaniem prezydent miasta i Jego koledzy z PT „Góra Chrobrego” szantażują radnych zebranymi podpisami pod petycją o dalszym funkcjonowaniu stoku i możliwością rozmontowania infrastruktury narciarskiej na tym terenie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie mówią „nie” dla takiej inwestycji miejskiej. Chcą jednak poznać dokładne analizy, wyceny i skutki finansowe przejęcia przez Miasto infrastruktury. W tym, ile będzie potrzebnych etatów do obsługi tego miejsca.

– Potrzebujemy szerokiej analizy i skutków takiej inwestycji dla  Miasta. Musimy przecież dbać o budżet Elbląga. To przedsięwzięcie musi być prowadzone rozsądnie, aby nie generowało zbyt dużych kosztów dla Miasta – dodaje Rafał Traks.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/ratusz-wyjasnia-watpliwosci-zwiazane-z-gora-chrobrego-funkcjonowaniem-firmy-i-udzielonymi-dotacjami/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register