Salon w stylu industrialnym – jak go urządzić?

Styl industrialny kojarzy nam się z ogromnymi, przestronnymi fabrykami. Jednak od kilku sezonów wnętrza w tym stylu cieszą się ogromną popularnością. Ich cechy rozpoznawcze to surowy charakter, minimalizm i prostota. Jak urządzić salon w tym stylu? Podpowiadamy.

Salon w stylu industrialnym — czym się charakteryzuje?

Styl loft powstał w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to na rynku nieruchomości zaczęły pojawiać się tanie oferty pofabrycznych pomieszczeń. Jest surowy, ozdabiają go elementy, które zazwyczaj wolelibyśmy zakryć, takie jak widoczne fragmenty cegły, czy różnych instalacji. W tego typu wnętrzach dodatki mają podkreślać jeszcze bardziej surowy styl pomieszczenia. Będą to na przykład proste skórzane sofy czy lampy rodem z magazynu, a także metalowe regały i półki.

Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Mimo że styl loft jest surowy, to nasz salon wcale nie musi przypominać wnętrza starych fabryk. Jeżeli zadbamy o odpowiednie dodatki, nadamy mu klimatyczny, ale przytulny charakter. Najlepiej prezentują się duże, przestronne, otwarte na pozostałą część domu pomieszczenia, ale jeżeli nasz salon jest mniejszy, nie musimy rezygnować z takiego sposobu aranżacji.

Pamiętajmy wtedy o tym, aby optycznie jak najbardziej go powiększyć — stosując na przykład jasne barwy lub montując duże lustra, które nadadzą przestrzeni wizualnej lekkości. W dużych wnętrzach surowego charakteru nada na przykład ściana z czerwonej cegły. Meble możemy wykonać samodzielnie z palet, lub metalowych elementów. Kanapa powinna być duża, miękka i wygodna, wykonana ze skóry.

Meble i dodatki do salonu w stylu loft

Salon w stylu loft powinien być jak najbardziej minimalistyczny, dlatego nie umieszczajmy w nim zbyt wielu mebli i dodatków. Ten styl to metalowe, przypominające magazynowe regały i półki, metalowe kwietniki czy betonowe stoliki kawowe. Możemy dołożyć też drewniane elementy np. półki na regale. Odcienie, jakie powinny dominować to czerń, biel i szarość. Ale możemy wykorzystać również granat, bordo, czy butelkową zieleń. Jeżeli możemy – zrezygnujmy z zasłon i firanek – odsłonięte okna dostarczą nam więcej światła. Dobierzmy również odpowiednie świetlenie.

W każdym salonie pełni ono bardzo ważną funkcję, ale w industrialnych wnętrzach jest szczególnie istotne. Odpowiednio dobrane jest w stanie ocieplić surowe, ciemne loftowe wnętrze. Zwróćmy uwagę na lampy z widoczną żarówką, a także kinkiety lub lampy wiszące w czarnym, lub złotym kolorze wykonane z metalu.

Szeroki wybór takich lamp znajdziemy na https://abanet.pl/468-kinkiety-retro-i-industrialne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register