Świąteczne show w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

Zachwyt, zdziwienie, niedowierzanie, euforia. Takiego przedstawienia jasełkowego nie powstydziłby się profesjonalny teatr! Zwłaszcza, że przedstawienie świąteczne zaprezentowali nie aktorzy, a dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu, na którego czele stoi niezwykła dyrektor – Wioleta Stępczyńska. To było niesamowite wydarzenie!

W Małym Europejczyku jak w Akademii Pana Kleksa

Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu można z powodzeniem porównać do baśniowej Akademii Pana Kleksa. Tu właśnie, nie tylko dzieci są najważniejsze, ale również codziennie dyrektor Wioleta Stępczyńska oraz niezwykle zaangażowana kadra pedagogiczna niemal „stają na głowie”, aby zawsze czymś dzieci zaskoczyć, rozbawić, zaangażować, nauczyć – tu przedszkolaczki uczą się głównie przez wspaniałą zabawę.

Mimo niesprzyjających warunków pandemii, oczywiście z zachowaniem rygoru sanitarnego, dyrekcja i kadra Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu nie zwalnia tempa – tu dzieją się, nie tylko w święta prawdziwe cuda nagradzane uśmiechem i radością dzieci.

Jasełka w iście hollywoodzkim stylu w żłobku i w przedszkolu w Elblągu

Tak było również przy organizacji świątecznych jasełek w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu. Te postanowiono przygotować w iście bajkowym stylu. Występ niemal jak na deskach teatru w Broadwayu. Hasłem przewodnim było „Grinch – świąt nie będzie. Mały Europejczyk ratuje święta”.

W czwartek przed nowoczesnym budynkiem tego niepublicznego elbląskiego przedszkola wyrosła przepiękna scena, na której dzieci zaprezentowały zachwycające jasełkowe przedstawienie. Przedstawienia w iście broadwayowskim stylu. Z oszałamiającą wręcz choreografią w wykonaniu dzieci i Pań Nauczycielek.

– Trzeba powiedzieć, że w naszym jasełkowym przedstawieniu brały udział wszystkie dzieci z Małego Europejczyka – mówi Wioleta Stępczyńska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk. – Tu muszę bardzo podziękować naszej kadrze pedagogicznej, za wspaniałe przygotowanie dzieci do występu, a przede wszystkim rodzicom za ich wielkie zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych strojów.

Dzieci bowiem były ubrane „tematycznie” – występowały jako mikołaje, skrzaty, śnieżynki, renifery. Cały show odbywał się przy dźwiękach muzyki na specjalnie przygotowanej scenie, a kulminacją wydarzenia było pojawienie się „prawdziwego” Grincha, który postanowił „ukraść” święta. Na co oczywiście nie pozwoliły dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

Zachwyt, radość, niedowierzanie, euforia, podziw – takie emocje towarzyszyły wszystkim, którzy to dziecięce show jasełkowe mogli oglądać na żywo. Rodzice naszych dzieciaczków byli pod olbrzymim wrażeniem – wystarczy poczytać ich komentarze na naszej stronie na facebooku!

Ponieważ całe wydarzenie odbywało się przed budynkiem przedszkola, nie zapomniano o ciepłym, regenerującym posiłku dla wszystkich uczestników oraz gorących napojach.

Więcej filmików i zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć na naszej stronie na facebooku:

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Mały Europejczyk – dla dzieci i dla dobra dzieci

Jak dodaje Wioleta Stępczyńska, dyrektor Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu takie wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez olbrzymiego zaangażowanie całej kadry pedagogicznej placówki przy współpracy ze wspaniałymi rodzicami dzieci.

Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w tym trudnym okresie, gdy strach przed epidemią może powodować w wielu przedszkolnych placówkach edukacyjnych niechęć do większego zaangażowania i aktywności. Jednak nie w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu.

– Tu, w Małym Europejczyku, po prostu każdemu z nauczycieli się chce pracować z dziećmi i dla dzieci. Jesteśmy chyba jedynym przedszkolem i żłobkiem w Elblągu, gdzie nawet zimą organizowane są zajęcia na świeżym powietrzu, wycieczki, teatrzyki, wizyty ciekawych gości, zwierzątek. Bez zmian odbywają się wszystkie zajęcia artystyczne i ruchowe. Często ze zdziwieniem słyszę, że w innych przedszkolach w Elblągu tą porą roku dzieci głównie przebywają w salach, nie wychodząc na dwór. Bo jest zimno, bo dzieci trzeba ciepło ubierać i rozbierać. Bardzo mnie to dziwi, że wiele placówek przedszkolnych, wykorzystując okres pandemii, nawet skraca godziny funkcjonowania zasłaniając się podobno obowiązującymi przepisami. U nas czegoś takiego nie ma. U nas życie wprost tętni, a Mały Europejczyk otwarty jest cały czas w godzinach od 6.30 do 19.00 – dodaje Wioleta Stępczyńska.

Dlatego to, co nie uda się zorganizować w innym przedszkolu w Elblągu, świetnie udaje się właśnie w Małym Europejczyku.

Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

Chcecie do nas dołączyć? Dzwońcie już teraz!

Tel. 515 406 883

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

ul. Dąbrowskiego 33/1, 82-300 Elbląg

e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register