To przerażające! Tak skatowano dziecko w Elblągu

Każda kość kończyn była złamana. Miał też złamaną żuchwę, uszkodzoną kość czaszki i stłuczoną nerkę – wymienia Małgorzata Adamowicz, rzecznik szpitala w Elblągu, do którego trafił trzymiesięczny chłopiec.

Sprawą zainteresowali się dziennikarze stacji TVN 24. Oto ich ustalenia, które są przerażające.

Kiedy rodzice przywieźli dziecko do szpitala, nie płakało – nie miało już siły. Ojciec chłopca usłyszał zarzuty znęcania się nad dzieckiem i trafił do aresztu. Dziecko trafiło do szpitala w Elblągu 15 stycznia.

– Rodzice przywieźli chłopca z obrzękiem łokcia lewego. Lekarz stwierdził po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego, że to był prawdopodobnie uraz, który mógł być wynikiem jakiegoś uderzenia – mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II w Elblągu.

Od razu wezwano policję, a dziecku zrobiono dodatkowe badania.

– W wyniku tych badań rentgenowskich stwierdzono złamanie licznych kości kończyn. W zasadzie każda była złamana, czyli obie kości udowe, obie kości ramienne, kości przedramienia, kości podudzia jednego i drugiego. Była złamana żuchwa, było uszkodzenie głowy, kości czaszki, była stłuczona nerka – wymienia obrażenia rzecznik. – Dziecko przywiezione przez rodziców do szpitala nie płakało. Można by powiedzieć, tak jak mówią lekarze i ordynator, że tyle złamań, tyle cierpienia, ile to dziecko doznało, sprawiło, iż nie miało już siły płakać – dodaje rzecznik.

Dziecko zostało wypisane ze szpitala w środę.

Policjanci zatrzymali 29-letniego ojca chłopca. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad osobą małoletnią. Podejrzany nie przyznał się do winy.

– W tej sprawie na samym początku zatrzymana została także matka, która w postępowaniu została przesłuchana w charakterze świadka – mówi Iwona Piotrowska z Prokuratury Okręgowej w Elblągu. – Matka dziecka występuje w roli pokrzywdzonej – dodaje.

Sąd zastosował wobec 29-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Prokuratura podjęła śledztwo w tej sprawie.

“W dniu 16 01.2019r zostało wszczęte śledztwo w sprawie mającego miejsce w Elblągu znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomił lekarz udzielający pomocy cierpiącemu dziecku, u którego stwierdzono obrażenia ciała w postaci różnoczasowych złamań kończyn.

W sprawie zatrzymano Dawida S., któremu w dniu 17 stycznia 2019r. przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym trzymiesięcznym dzieckiem poprzez stosowanie wobec niego przemocy, co spowodowało u pokrzywdzonego obrażenia w postaci złamań kończyn , żeber , stłuczenia twarzy co naruszało prawidłowe czynności kończyn górnych i dolnych, narządu ruchu i układu oddechowego na okres przekraczający 7 dni, a ponadto sprawcy zarzucono, że w tym samym okresie znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą z nim wspólnie konkubiną, matką dziecka w ten sposób, że naruszał jej nietykalność cielesną poprzez popychanie jej, szarpanie za ubranie, przypalił papierosem i wyzywał. Czyn zarzucany sprawcy zakwalifikowano z art. 207 § 1 i la w zb z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk . Przesłuchany w sprawie podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu .

W dniu 18 stycznia 2019r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy” – czytamy na stronie Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Źródło: TVN24

O tym wcześniej informowaliśmy tu: http://elblag24.pl/3-miesieczny-chlopiec-ciezko-pobity-policja-zatrzymala-ojca-dziecka/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register