Tragedia w regionie. Nie żyje trzech pracowników

Trzej pracownicy zakładu w Długim Borku k. Szczytna wpadli do zbiornika do utylizacji żywności, wszyscy nie żyją – poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia prokuratura.

Jak poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej kpt. Rafał Melnyk, trzech pracowników zakładów w Długim Borku w powiecie szczycieńskim wpadło zbiornika do utylizacji żywności, który ma 4–5 m głębokości. – Niestety po ich wydobyciu lekarz stwierdził zgon – mówił.

Miejsce wypadku zabezpieczają strażacy i policja. Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura i państwowa inspekcja pracy.

– Ekipa dochodzeniowo-operacyjna pojechała dopiero na miejsce zdarzenia. Będzie wykonywała oględziny po tym, jak inne służby stwierdzą, że można to zrobić w sposób bezpieczny, bo jest to zakład, w którym wykorzystuje się różnego rodzaju substancje chemiczne – powiedział prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Choroszewski.

Prokurator potwierdził, że w wypadku są trzy ofiary śmiertelne. Ujawnił też, że jedną z wersji, która będzie sprawdzana, jest podtrucie się pracowników oparami i w konsekwencji wpadnięcie do zbiornika.

Zakład zajmuje się kompleksową utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a także zagospodarowaniem odpadów kuchennych i przeterminowanej żywności. Jest uważany za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

źródło: PAP

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register