Uwaga- nagłe ćwiczenia! Mieszkańcy Elbląga dostaną powołania do wojska

W naszym mieście odbędą się ćwiczenia związane ze sprawami obronności kraju. Część elblążan może otrzymać kurierem powołania do wojska. Czy coś nam zagraża?

Na razie wygląda na to, że są to jedynie ćwiczenia. Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, w bieżącym tygodniu będą miały miejsce ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych.

Mieszkańcy Elbląga dostaną karty powołania

Pierwsza część ćwiczeń poświęcona będzie omówieniu sytuacji ćwiczebnej przez  Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Uruchomiona też zostanie Akcja Kurierska, czyli trening doręczania kart powołania do obywateli oraz stały dyżur zakładów o znaczeniu dla obronności państwa.

Druga część ćwiczeń odbędzie się w piątek 20 października. Piątkowe ćwiczenia  będą obejmowały dwa epizody. Pierwszy to ćwiczenie zgrywające w zakresie zwalczania terroryzmu, obejmujące działania służb po przeprowadzonym ataku terrorystycznym w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej. Rozpoczną się one o godz. 8.30.

Będą utrudnienia w ruchu

Drugi epizod to ćwiczenie przeciwpowodziowe, które przeprowadzone zostanie przy ul. Panieńskiej. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 i będzie obejmowało montaż szandorów przeciwpowodziowych oraz rękawów.

– W związku z powyższym informujemy, że podczas ćwiczeń dot. zagrożenia terroryzmem będą mogły wystąpić utrudnienia w ruchu na Al. Grunwaldzkiej. Od godz. 10 do godz. 14.00 wyłączona również zostanie z ruchu ulica Bulwar Zygmunta Augusta na odcinku od ul. Wapiennej do zjazdu do Marketu Budowlanego „MRÓWKA” – informuje elbląski Ratusz.

2 komentarze

  • Jurek Reply

    18 października 2017 at 14:39

    “Otrzymają kurierem karty powolania” Podobno bedzie to kurier dpd haha. Moze niech autor artykułu sprawdzi pojęcie akcji kurierskiej.

  • Jurek12348 Reply

    18 października 2017 at 14:40

    “Otrzymają kurierem karty powolania” Podobno bedzie to kurier dpd haha. Moze niech autor artykułu sprawdzi pojęcie akcji kurierskiej.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register