W Elblągu rozegrano Grę Miejską. Na czym to polegało?

Prawie 70 osób wzięło w niedzielę udział I Elbląskiej Grze Miejskiej na Orientację. Uczestnicy zabawy z mapą w ręku przemierzali Stare Miasto odkrywając zakątki i historię Elbląga.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z EKO Gryf zorganizowali w minioną niedzielę I Elbląska Grę Miejską na Orientację. We wspólnej zabawie udział wzięło prawie 70 osób, głównie rodziny, które przemierzały Stare Miasto z mapą w ręku. Uczestnicy oprócz zabawy i poznawania historii Elbląga mogli aktywnie i na sportowo spędzić niedzielne przedpołudnie.

– Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić niedzielę na wspólnej zabawie – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Gra miejska spodobała się głownie dzieciom, które z dużą ciekawością podchodziły do zadań przygotowanych przez organizatorów. W naszej zabawie startowali nie tylko mieszkańcy Elbląga, bo z mapą w ręku Stare Miasto przemierzali także turyści oraz jedna rodzina z Malborka.

Zadaniem uczestników było pokonanie wyznaczonej trasy i w odpowiedniej kolejności odnalezienie siedmiu punktów zaznaczonych na mapie. Na tym jednak rola graczy się nie kończyła. Dodatkowo przy każdym punkcie kontrolnym na uczestników czekało zadanie ze znajomości historii miasta. I tak np.: gracze musieli odpowiedzieć na pytanie kiedy (w którym roku) i czego dokonał legendarny Piekarczyk, co dawniej mieściło się w budynku Galerii EL oraz z jakiej miejscowości pochodzą głazy narzutowe pod cokołem pomnika Jana Pawła II.

– Dla dzieci najważniejsza była mapa i odnalezienie ukrytych punktów kontrolnych – stwierdziła Pani Dominika. – Nawet nie spodziewałam się, że dzieci tak dobrze poradzą sobie z tym zadaniem.
– Chwilami było ciężko zwłaszcza z dzieckiem na ręku i psem na smyczy – dodał z uśmiechem Pan Michał. – A tak na poważnie, to zabawa bardzo fajna, miło spędzony czas na świeżym powietrzu.

Mimo, że każda z drużyn pokonywała trasę na czas, to tego dnia nie liczył się wynik sportowy, ale dobra zabawa. Każdy z uczestników, który ukończył zawody otrzymał słodki upominek oraz certyfikat ukończenia I Elbląskiej Gry Miejskiej na Orientację.

Tekst i fot. MOSiR

gra

gra

gra

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register